Milijono (NE)vertas puslapis

Turbūt jau visi girdėjo apie Million Dollar Homepage. Idėja originali ir labai paprasta: puslapis sudarytas iš 1,000,000 pikselių, kurių kiekvienas kainuoja po 1$. Taigi žmogus uždirbo milijoną, paprasta ar ne? Labai logiška, kad atsirado ir daugiau žmonių, norinčių taip parastai užsidirbti milijoną. Į klausimą ar puslapio autorius Alex nebijo plagijuotojų, jis atsakė ne, tai neišvengiama. Alex nebijo plagijuotojų kodėl? Galbūt todėl, kad kai kurios idėjos vertos milijono tik vieną kartą? Galbūt, bet kas trukdo užsidirbti 100,000 ?

Visai nekeista, kad plagiatas atsirado ir Lietuvoje. Žmogus man už reklama nesumokėjo, todėl adreso nepateiksiu (jeigu kas nors komentaruose jį įrašys tuoj pat ištrinsiu tą komentarą). Nuo lietuviško plagiato starto praėjo daugiau nei trys mėnesiai (tikslaus amžiaus irgi nepasakysiu, nes moku skaičiuoti tik iki trijų) ir ką? Ogi nieko, tik vienas pranešimas: „atpiginu pikselius nuo 1 Lito iki 10 centų“. Kaip manote ar artimiausiu metu sulauksime naujienos: „atpiginu pikselius nuo 10 centų iki 1 cento“ ? Nežinau, tai nesvarbu. Nes tai nieko nekeis.

Tai kur bėda? Pirma be abejonės adresas. Koks galėtų būti geras adresas? Pasvarstykim: milijonovertaspuslapis.lt – neskamba ane? milijonas.lt –banalu, be to nupirktas, 1000000.lt – man patinka, bet problema kiek žmonių suves teisingai adresą? 1milijonas.lt – originalu lengvai atsimenama, milijonasreklamu.lt – hm... neskamba, tavoreklama.lt – geras pavadinimas, bet ar į tokį ateitų paprastas žmogus? daugpinigu.lt, paprastipinigai.lt milijonascentu.lt – rodos mano fantazija jau baigia išsekti. Gal jūs gerbiamieji skaitytojai pasiūlytumėte kokią gerą idėją?

Antroji bėda. Plagijuoti irgi reikia mokėti (kreipkitės į geriausius). Tiems, kurie dar nesuprato kur problema daugiau užuominų nemėtysiu, o pasakysiu tiesiai šviesiai. Pirmuosius reklamos plotus Alex pardavė savo draugams, kad gautus pinigus galėtų investuoti į puslapio reklama (užbėgant už akių tai trečioji bėda). Jau supratot apie ką aš? Juk jeigu ir Alex puslapis būtų buvęs tuščias jūs manote kas nors būtų norėjęs jame reklamuotis? NE! Tačiau, jeigu Jonas ten eina, tai ir Petras ten eis. Jeigu Petras ten eina ir Antanas ten eis. Jeigu... Ei, palaukit manęs... ir ta minia kur atbėga užmanęs taip pat nori čia! Viskas labai paprasta, juk net kai ubagas sėdi prie bažnyčios jo kepurėje guli keli centai. Kodėl? Todėl, kad į tuščią kepurę niekas nemestų. Ką aš galiu pasiūlyti tam žmogui, jeigu jis ne tyčia skaito mano puslapį? Įdėk mano reklama nemokamai, juk tai geras patarimas, man didelės reklamos nereikia užtektų 2*4 kvadratų viršutiniam kampe, kairėje pusėje. Kai kiti pamatys, kad kažkas reklamuojasi ir patys užsimanys reklamuotis, o kai traukinys pajudės kaina nesvarbu.

Trečioji bėda. Kaip jau minėjau reklama. Kai apie tave parašo CNN, gali nueiti ir spjauti Bušui į veidą, nes tas niolika minučių tu esi viskas o jis niekas. Kurdamas plagiatą negali tikėtis, kad apie tave rašys CNN. Aišku, kai saitas skirtas tik Lietuvos rinkai pilnai užtektų, kad užsimintų koks nors Delfi ar Lietuvos Rytas. Bet vėlgi kas rašys apie plagiatą? Reklamuotis galima ir kitaip pvz. google ad-words. Na, bet į subtilybes nesigilinkim.

Tai tiek, plagijuoti irgi reikia mokėti, todėl geriau bandykim ką nors sukurti originalaus.

Brukštelk žinutę