Mūsų laimė - trūksta mokytojų

Per didelis užmojis mokomąją medžiagą perkelti į internetą. Tos medžiagos tiesiog per daug ir ją kokybiškai paruošti užtruktų labai daug laiko ir kainuotų daug pinigų. Tam niekas nepasirašytų "iš idėjos", o verslo didelio čia nematau - mokyklų biudžetai ne kažką, o iš mokinių/tėvų imti pinigus - nežinau ar etiška.

Povilai, mąstai per daug stereotipiškai, kaip koks mokytojas ar švietimo ministras. Formos pakeitimas nėra progresas.
O medžiagą perkėlinėja mokyklos, bibliotekos ir pati švietimo ministerija. Aš to nesiūlau.

NePo, ši sritis turiu labai daug spragų....
Visų pirma mokytojai - yra labai daug vyresnio amžiaus mokytojų, kurie bijo užleist pozicijas. Suprantama pensijos mažos, norisi oresnio pragyvenimo.
Kitas dalykas, dalyje mokyklų valdžia palaiko vyresnio amžiaus mokytojų, nors jie ir nebegeba suprast šiuolaikiių mokinių.
Judam toliau? Tarkim baigi specialybe (apsigini pedagogini jei jo reik, nes ne visi universitetai jį duoda), kur garantas kad bent 3 mėn gausi padirbti ir įgaut patirties... nėra...
Be patirties nėra kelio į pedagoginės veiklos realizavimą, pedagogiginiame darbe lieka vyreasnio amžiaus mokytojai... lieka užburtas ratas...

O kalbant apie tavo siūlomos inovacijos diegimą... yra pernelyg daug pasirinkimų dėl to nemanau kad po enkių metų atsiras privalomumas rinktis kažkokią konkrečią sistemą. Viliuosi tik vieno, kad atsiras žmogus kuris gebės pradėt "lopyti" esamas spragas.

Tegu greičiau griūna ta "švietimo" nesamonė. Nežinau *ką* tokio galima sužinoti mokykloje, ko šendien nesužinotum online. Nebent koks jausmas būti suspardytam ar kaip nors pažemintam :D Kas norės ir taip sužinos jam reikalingus dalykus. O kitiems nebereikės be reikalo švaistyti 12 gyvenimo metų paklusniai sėdint suole.

Kad ir kokia mokykla būtų, manau ją tikrai reikia baigti. Nes šiuolaikiniams mokiniams tai nelabai kas rūpi išskyrus facebook, instagram ir t.t. Aišku yra išimčių, bet jų tikrai mažėja...
Reiktų reiktų keisti tą sistemą, tik tai padaryti tikrai yra labai labai sudėtinga. Nebent kaip NePo sakė, kad sukurti "netyčia" pigų, gerą produktą kuris vaikus pritrauktų ir skatintų mokytis.

Būtų smagu jei taip atsitiktų. Kažin ką darytų švietimo ministerija... :)

Brukštelk žinutę