Ne tokia jau rožinė e-knygų ateitis

Galbūt teko girdėti kaip e-knygų fanatikai svaigsta apie jų privalumus. Kai kurie net gi daro tokius drastiškus pareiškimus, jog po penkių metų popierinės knygos išnyks. Ką gi, rodos atėjo laikas blogoms naujienoms

Spamas atrado kelią į Amazon kindle platformą.

Tai nėra tas pat spamas, kuris siūlo pirkti jums viagrą el. paštu, todėl leiskite jums pristatyti šią genialią idėją. Koks nors blogiukas paimą nemokamą arba centus kainuojančią informaciją apiformina ją kaip e-knygą ir parduoda už kelis ar keliasdešimt dolerių. Neblogas verslo planas?

Atsižvelgiant į tai kad, spameriai mėgsta viską optimizuoti, nesunku būtų paleisti botą, kuris pereitų atsitiktines svetainės ir surinktą tekstą paleistų kaip e-knygą.

Ką tai reiškia?

Dar tik pirmieji žingsniai, todėl tokių knygų nėra daug, tačiau... Įsivaizduokit, jeigu jų privistų daug tuomet susirasti norimą knygą taptų labai problematiška.

Lengviausia spamines knygas nutaikyti į norinčius greitai praturtėti, atrasti gyvenimo prasmę ir panašius savišvietos trokštančius žmones. Tačiau nemanykite, jog ir jūs visiškai nesidomintis tais kvailais dvasiniais dalykais negalite nukentėti. Įsivaizduokite knygą pavadinimu „Garis Boteris ir negrynakraujė princesė“. Šitam pavyzdžiui sugalvoti sugaišau net 10 sekundžių, bet tikiuosi mintį pagaunate? Arba pavyzdžiui E. M. Remarkas – „Rytų fronte nieko naujo“...

Dabar nežinomi autoriai gali pasigirti, jog pasinaudoję Amazon uždirbo milijoną, kurio nebūtų jokiais šansais uždirbę kur nors kitur. Tačiau spamui užplūdus sistemą, visi tokie nežinomi autoriai praranda šansą uždirbti nors vieną dolerį, nebent daug investuos į reklamą, nes visi paprasti mirtingieji bijodami būti apgauti pirks tik gerai žinomų autorių knygas arba tik patenkančias į top100 geriausių.

Amazon žino apie esančią problemą, tačiau kol kas nesiėmė jokių priemonių. Ir tiesa pasakius, o ką jie galėtų padaryti? Samdyti redaktorius atskirti spamą nuo gerų autorių? Toks darbas brangiai kainuoja ir be to daugelis nežinomų autorių, kurie dabar negali išleisti spausdintos knygos, greičiausiai nepraeitų ir šitokio filtro.

Pabaigai galiu pasakyti, kad gausėjant spamo el.pašte taip pat gerėjo ir antispam filtrai, todėl spamo pašto dėžutėje praktiškai nematau. Galbūt įmanoma ką nors tokio pasiekti ir su e-knygomis? Pandoros skrynia jau atverta, kaip manote, ar pavyks ją užverti?

Brukštelk žinutę