Ne tokia jau rožinė e-knygų ateitis

"Įsivaizduokit, jeigu jų privistų daug tuomet susirasti norimą knygą taptų labai problematiška."

Tikiuosi tu nerimtai čia? Panašus argumentas būtų sakyti, jog pats amazon atsiradimas (dėl neaprėpiamai išaugusio siūlomų knygų skaičiaus) knygų susiradimą padarė problemaišku (i.e. savo kaimo bibliotekėlėje ta lengviau rasti norimą knygutę)

Elektroninis knygų formatas tik palengvina knygų turimio katalogizaciją - ir pasekoje jo paiešką - tiek detalią, kiek to pats pageidauji. Akivaizdu, nesunku tokiose paieškos sistemose įdiegti elementarius spamo filtrus, etc.

"Tačiau spamui užplūdus sistemą, visi tokie nežinomi autoriai praranda šansą uždirbti nors vieną dolerį"

Nonsense again - tu vis dar kalbi apie savo kaimo bibliotekos modelį: neva žmogus "ateina" į amazon ir tada "žiūri kokių čia yra knygų". Šiuo atveju spamas tikrai užgožtų jam likusias (kurios "nesimatytų") - tačiau amazon taip niekas nevartoja! Asmeniškai aš niekaip nepajausčiau spaminių knygų kiekio amazone - kodėl turėčiau?

Trumpai, pats tavo argumentas - "daikto gamybos atpigimas nėra pageidautinas, nes tai leidžia pradėti šį daiktą naudoti kaip pigią reklamos priemonę" - mane stulbina. Wtf?

hadrian, visiškai nesupratai ką aš noriu pasakyti.

Aš nesakau, kad e-knygos yra blogai, aš sakau, jog spamas gali jas nužudyti.
Imkim labai supaprastintą pavyzdį: tu ieškai knygos apie profesionalią fotografiją. Tarkim nueini į reikiamą kategoriją ir ten yra 1 profesionalaus fotografo knyga ir 99 spaminės knygos. Tu nežinai profesionalo pavardės. Kaip atfiltruosi teisingą knygą?

Aš matau tik vieną būdą, kad kas nors pasakytų arba autoriaus vardą arba pavadinimą ir tas žmogus turi būti patikimas, o ne atsitiktinis įrašas forume.

Kad ir kiek daug spamo būtų tai beveik nekenks gerai žinomiems autoriams, tačiau naujiems ir nežinomiems autoriams prasimušti per spamo jūra tampa be šansu.

Na, geresnės e-knygų parduotuvės, pateikia kelis/keliolika puslapių pasiskaityti prieš perkant visą knygą. pvz. imobilka.ru
O, kalbant apie spamą, ar didelė dalis visokių dealextream, topshop ir pan. prekiautojų internete bei televizijoje neprekiauja tuo pačiu spamu (suprask šlamštu). Bet geri daiktai irgi neišnyko. Manau palengva apsivalys ir e-knygų rinka. Na Amazonas, be abejonės, labai daug šlamšto turi. Bet visai nesunku ten parašyti reziume - gera arba blogą.

Su tomis elektroninėmis knygomis tai kuo toliau, tuo labiau pradedu abejoti jų šviesia ateitimi (beje, pats kažkada norėjau pirkti skaitytuvą, bet dėl didelės kainos nepirkau). Jau kiek metų apie jas kalba, o kokią dalį rinkos sudaro? Neišspręsta kopijavimo problema (grožinėms knygoms ši problema neaktuali, nes net ir turėdami galimybę skaityti elektronines žmonės skaito popierines). Man labiau patiktų, kad perkant popierinę duotų ir elektroninę knygą, nes kartais reikia kažką surasti greitai knygoje, o elektroninėje tą galima padaryti 1000 kartų greičiau.

v> Amazon parduoda daugiau el. knygų nei popierinių [1], taigi rinkos dalis visai nemažytė.
Apie kopijavimo problemas čia nekalbėsiu, nes labai išsiplėsčiau. Tik paklausiu - kur čia problema?
Paieška el knygoje dažniausiai trunka ilgiau, nei popierinėje - bent jau iš mano patirties. El. knygų pagrindiniai privalumai man yra kaina, mobilumas, ir vietos lentynoje ekonomija. Skaityklės ne be taip brangiai ir kainuoja (kindle berods jau tik 100$ ?), nevargina akių kaip kompiuterio ekranas, ilgai laiko baterija lyginant su laptopu ar gudrafonu ir patogiau kelionėje.
NePo>man spamas problemų nesukelia - nook leidžia vieną skyrių parsisiųsti įvertinimui, yra pirkėjų reitingų sistema. Kalbant apie greito praturtėjimo ir sėkmės mokytojų rašliavą - VISŲ jų tikslas - numelžti pinigų, taip kad čia visiškai nieko naujo.

[1] http://mashable.com/2011/05/19/kindle-books-outsell-real-books/

Arūnai, na, rinkos dalis Amazon tai apie 50-50, bet, pavyzdžiui, lietuvių beveik visos knygos popierinės. Ta maža dalis santykiniais skaičiais aišku yra didelė dalis absoliučiais. Kopijavimo problema tai paprasta: autoriai ir leidyklos negali apsaugot savo teisių. Kad paieška paprastesnė tai turiu galvoj kompiuteryje, kaip ten skaityklėje yra tai nežinau.

Na... labai shudinas straipsnis. Čia kaip ir apie internetą galima apskritao pasakyt - dieve mano, visi rašo ką nori kur interneto redaktorius???

Jei lochai knygas ar šiaip bele kokį tekstą prakišinės kaip knygas, tai yra meleonai būdų tokias atrasti. Nuo primityvių ir bukų iki labai sofistikuotų:
a) Nepasitikėk Self Publisheriais. Pirk iš tau žinomų leidyklų. Totaliai bukas, bet ir veiksmingas :)

b) Pasidomėk review knygos.

c) pasižiūrėk kiek nupirko tos knygos.

d) Preview duoda beveik visi knygų leidėjai.

Visos priemonės egzistuoja, o jei norės pardavėjai pagerinti turinį, tai jie taip pat turi daugybę priemonių.

Vienžo straipsnis tai į lankas :)

Brukštelk žinutę