O kokia naršyklė esi tu?

Ką gi nusprendžiau paieškoti gyvenimo prasmės... internete. Juokauju.

Žmonės labai dažnai linkę save priskirti įvairioms grupėms pagal įvairius kriterijus, taip jiems lengviau identifikuoti save pvz. Zodiako ženklai (žuvys, vandenis), charakterio tipus (sangvinikas) ir t.t. Šiandien aš noriu pažvelgti į žmones kaip į naršykles.

Internet Explorer – standartinė Windows naršyklė. Apie tokius žmones galime pasakyti Vartotojai. Net turbūt nekeista, kad jie sudaro didžiąja dalį populiacijos. Tai žmonės, kurie ima viską ką gauna, bet niekada neprašo, jie ten neįsivaizduoja, jog galima pasiekti daugiau negu turi. Jeigu neturiu vadinasi Dievas nedavė. Gali būti geresnis gyvenimas? Ne, tik ne man.

FireFox. Tokius žmones galima pavadinti Reklamos aukos. (Jeigu netikit pasakysiu taip: milijoną FF reklamų yra lengviau surasti nei vieną IE ). Pas tokius žmones namuose yra tik daiktai, kurių reklamas nuolat matome per televizorių, internete, girdime per radiją. Jeigu jam duotų obuolį, jis paimtų, bet po to vis tiek nusipirktų kriaušę, nes ją reklamuoja per TV, o obuolio ne.

Opera. Manyčiau, jog tai Gurmanai. Ilgą laiką dalis puslapių nebūdavo teisingai atvaizduojami šioje naršyklėje, todėl ištikimas fanas tokius puslapius dažniausiai ignoruodavo. Taip pat ir gyvenime, jeigu visi eina į akropolį, bet ten nėra jo mėgstamiausios prekės, jis paprasčiausiai ten neis. Jeigu visi eina į grasiausią miesto restoraną, bet ten nėra mėgstamo patiekalo, tai tegul eina po velnių tas restoranas. Toks žmogus žino ko nori, ir savo nuomonės lengvai nekeičia.

Safari – standartinė Mac kompiuterių naršyklė. Kaip žinia Lietuvoje Mac kompiuteriai nėra populiarūs, todėl tokį žmogų pavadinčiau Amerikonu. Jis perka visus daiktus, kokius jo nuomone turėtų turėti tikras amerikietis. O vienintelis jo gyvenimo tikslas iš važiuoti iš šitos suknistos šalies.. Kur? Savaime suprantama į Ameriką.

Konqueror – standartinė kažkurių Linux OS naršyklė. Tai kad žmogus renkasi ne Windows kaip visi, rodo jo išprusimą, tačiau vėlgi ar tikrai standartinė naršyklė yra geriausia? Tokius žmones aš pavadinčiau Bajorais. Jiems būtinai reikia pritapti prie kokios nors grupės žmonių ir jie griežtai laikosi tos grupės ritualų, tačiau ne visada supranta ką ir kodėl daro. Nežino tų ritualų prasmės ir prigimties.

Kita, internete yra begalo daug naršyklių, kažkurių jų vartotojų skaičius skaičiuojamas tik tūkstančiais arba dar mažiau todėl visų aprašyti neįmanoma. Taigi išskirsiu dar dvi grupes žmonių, kurie naudoja kitas naršyklės. Pirmoji grupė Ubagai, šie žmonės kažkada greičiausia buvo vartotojai, tačiau Dievas, jiems pagailėjo likimo, todėl jie nusirito į gyvenimo dugną. Jie niekada nesusimąstė apie tai jog galima pakeisti savo gyvenimą (parsisiųsti naują naršyklę).

Antroji grupė yra Ekscentrikai , jiems trūkt plyšti visur reikia išsikirti, todėl jie ir elgiasi taip (lyg turėtų mažai kam žinomą naršyklę).

Nesakau, kad žmonės priklauso, tik vienai kategorijai, juk ir naršyklės kompiuteryje turim ne po vieną (na, turbūt vis dėl to dauguma tik po vieną). Jeigu nesutinkate pasakykite savo nuomone.

Dėkui Merė Raili, už gerą idėja, kurią greičiausiai pasiūlė ne tyčia. Jeigu ir jūs turit gerų minčių nesikuklinkit, siūlykit.

Brukštelk žinutę