Puslapiai, kurie pakeitė mano pasaulį

Perskaitęs straipsnį apie puslapius, kurie pakeitė pasaulį (šią nuorodą aš jums jau rodžiau anksčiau). Pabandžiau prisiminti puslapius, kurie pakeitė mano gyvenimą. Tiesa, rašysiu pavadinimus, o ne nuorodas, todėl kad daugelyje puslapių jūs greičiausiai nepamatysite, to ką aš pamačiau prieš n-metų.

Geocities.com – tai buvo tokia puslapių talpinimo sistema, vietos tuo metu siūlė nedaug, bet daug ir nereikėjo. Ten dar buvo kažkoks puslapių kūrimo įrankis, kiek atsimenu, labai kreivas, nepatogus ir nedraugiškas vartotojui. Taip aš pradėjau savo puslapių kūrėjo karjerą. Aišku, tokie ten ir puslapiai buvo... pagrindas HTML, dar įdedi kokį nors rėmelį(frame)... Tais laikais taip pat buvo madinga įdėti pora javascript‘ų, pvz. paskui pelę sekiojantį laikrodį.

Fatelords.com – tai daugiavartotojiškas (MMO) naršykle paremtas žaidimas. Pirmasis tokio tipo žaidimas, kurį pabandžiau žaisti kiek rimčiau (blogąją to žodžio prasme). Vėliau buvo kiti žaidimai, kuriems skirdavau dar daugiau savo laiko... Bet vis tik pirmasis yra svarbiausias, jeigu nebūčiau bandęs šio galbūt dabar būčiau kitas žmogus? Fatelords.com esu dėkingas už tris dalykus: pirma - jis man įkvėpė norą sukurti savo žaidimą, antra – už tai, kad sužinojau, rodos, neįmanomus sukčiavimo būdus. Bet visų svarbiausia už žmones, su kuriais turėjau garbės susipažinti.

Gobbitas.lt – turbūt reiktų nesikuklinti ir sakyti, jog tai buvo pirmasis bloger‘is Lietuvoje, kai dar niekas net nežinojo tokio žodžio kaip „blog“. Kartą, kai man teko bendrauti su puslapio savininku, jis man pasakė, kad parašyčiau jam laišką į mail „šuniukas“ gobbitas taškas elte. Aš nustebęs paklausiu ar neturėtų būti atvirkščiai, kažkaip tuomet dar buvau žalias interneto gyventojas ir atrodė keista, kad žmonės gali turėti savo domainą. Tada aš pagalvojau, jog norėčiau turėti pašto adresą xxx@nepo.lt. Turbūt tam žmogui reiktų padėkoti už tai, kad dabar turiu savo puslapį ir savo domeną.

Gamedev.lt – Lietuvos žaidimo kūrėjų bendruomenė. Kai pradėjau ten lankytis buvau žalias pradedantysis programuotojas, tiesa, taip ir likau nesunokęs. Čia gavau daug žinių, sužinojau naujų dalykų. Bet svarbiausia žmonės su kuriais susipažinau, žmonės, kurie su manim sveikinasi.

PHP.lt – Lietuvos PHP bendruomenė. Galite sakyti, jog internete pilna gerų pamokų (tutorial), bet savas (lietuviškas) komentaras, vis tiek arčiau kūno (teksto redaktoriaus). Tai buvo dar vienas žingsnis kuriant savo žaidimą. Beje, vėliau aš jį sukūriau ir jis vadinosi „Bugs Figth Club“, bet gyvavo neilgai ir jį žinojo tik nedidelis skaičius žmonių (kaip ir šį puslapį).

PHP.net – teko išbandyti daug programavimo kalbų, bet neesu matęs geresnio žinyno nei PHP. Be abejo, jeigu jo nebūtų, tiek daug žmonių nemokėtų PHP, jūs irgi greičiausiai neskaitytumėte šio puslapio. Norėčiau pasakyti, kad kitos programavimo bendruomenės to turėtų pasimokyti iš PHP.

NePo.lt – mano kūdikis. Ilgai galvojau, kaip jis turėtų atrodyti, tai ką matote dabar, nėra tai apie ką aš galvojau, kai nusprendžiau, kad man reikia asmeninio puslapio. Bet aš džiaugiuosi tuo.

Pandora.com – senais gerais laikais visi turėjom po n GB mp3 formato muzikos. Dabar man jos nebereikia, kam saugoti muziką kompiuteryje, kur jinai užima daug vietos, jeigu gali klausyti Pandora? Pandora kaip radijas, negali pasirinkti dainos, kurios nori, negali groti tos pačios iš eilės kelis kartus, na ir kas? Čia groja kūrinius apie kuriuos anksčiau nežinojau, ir jie man patinka. Be to Pandora geriau nei radijas, čia kol kas vis dar nėra reklamos.

Pixel.lt – dar vienas mano kūdikis. Kai sukūriau NePo.lt, kartais rašydavau apie programavimą, kartais apie gyvenimą. Nelabai gerai... Ką gi pabandžiau atskirti, tiesa, kartas nuo karto vis tiek apie programavimą rašau čia.

Vis tik Pixel.lt turėjo ir šiek tiek neigiamos įtakos. Tai savaime suprantama, kai turi du vaikus dėmesį reikia dalinti.

O kokie puslapiai pakeitė jūsų pasaulį?

Brukštelk žinutę