O tu ar jau sudeginai savo diplomo kopiją?

Būdamas populistas negaliu nereaguot į įvykį, kai studentas sudegino savo diplomą.

Jau senai Lietuvoje sklandė posakis, kad diplomas tėra tik popierius ir reikalingas nebent tualeto sienas pasipuošti. Ką gi, pagaliau mes tuo galėjome įsitikinti. Taip, diplomas yra tik popierius ir dega puikiai. Vis tik žmogus jį sudeginęs, manyčiau, padarė klaidą ir tuoj pat šliaužios keliais bei bučiuos kojas visai universiteto valdžiai, kad gautų diplomo nuorašą. Jeigu jis to nedarytų be abejonės aš jį palaikyčiau, bet šiuo atveju... Kažkodėl aš tuo abejoju. Ar verta deginti diplomą dėl to, kad pabūtum 15 minučių žvaigždę? NE. Yra ir lengvesnių būdų išgarsėti.

Studentas teigė, kad jis nepatenkintas studijų kokybe ir tai padarė protesto vardan. Ne jis pirmas nepatenkintas, ne jis paskutinis. Nepatenkinta studijų kokybę KTU studentų sąjungą blokavo rektoriaus perrinkimą, kas gavosi? Na... pora studentų išmetė iš universiteto, stipriai apribojo studentų atstovybės teises, bet valdžia liko. Šuo loja, karavanas eina. Kiek kitaip įvykiai sukosi VDU universitete, tačiau čia prieš valdžią sukilo universiteto darbuotojai. Vis kas baigėsi, tuo kad buvo išrinkta nauja valdžia. Ar tai gerai, ar blogai laikas parodys. Apibendrinat šituos du atvejus nori nenori kyla klausimas: tai čia kaip, į studentus visiems nusipjaut?

Bet grįžkim prie sudeginto diplomo, juk tai labai gera idėja... reklamai. Reklama nr1. Galime reklamuoti nedeganti popierių. Vargšas nepatenkintas studentas stengiasi padegti savo diplomą, bet jis nedega. Reklama nr2. Žiebtuvėliai (arba degtukai). Vargšas nepatenkintas studentas bando padegti savo diplomą, bet ugnis niekaip nepasirodo, tuomet prie jo prieina draugas ir sako: „mano naudok mano geros firmos žiebtuvėliu“. Diplomas dega, visi laimingi. Reklama nr3. Prieš gaisrinė įranga. Vargšas nepatenkintas studentas padega savo diplomą ir staiga ant jo kas nors užpila kibirą vandens, diplomas nesudegintas, visi laimingi. Balsas už kadro sako: „Naudok geros firmos prieš gaisrinę įrangą ir išvengsi tokių nemalonių situacijų“. Reklama nr4. Draudimas. Nepatenkintas studentas padega savo diplomą ir numeta jį ant grindų, nuo jo užsidega kilimas, nuo kilimo užuolaidos ir t.t. visas pastatas dega. Balsas už kadro sako: „ galbūt šio įvykio tikimybė mažesne nei n, bet nepamiršk apsidrausti “ Reklama Nr5. Galime reklamuoti bet kokį gėrimą ar šokoladuką. Nepatenkintas studentas padega savo diplomą, o balsas už kadro sako: „jis nelankė paskaitų ir nežinojo, kad dabar visi vartoja žolę“. O tada parodoma komisiją teikianti diplomus ir studentai jų laukiantys, visi tokie davolni davolni, o jiems iš kišenių kyšo šokoladų žolė popieriukai.

Jeigu atkreipėte dėmesį, kai kurios reklamos, o ypač paskutinė siekia pasityčioti iš to vargšo studento. Kodėl? Šiemet diplomą sudegino jis vienas, o kaip bus kitąmet, juk neveltui sakoma, kad blogas pavyzdys užkrečiamas. Taigi, manau tokios reklamos galėtų prajuokinti, sutaupyti nervų ir popieriaus.

Protestuojat galima pasirinkti ir paprastesnių būdų sulauksiančių didesnio studentų palaikymo ir nemažesnio visuomenės dėmesio (Aišku, jeigu šitos akcijos tikslas nebuvo tapti 15 minučių žvaigžde). Pavyzdžiui galėjo vietoj kostiumu apsivilkti maikutes su užrašu „VU #$@%$#“ (čia simboliai žymintis piktus žodžius). Arba kitas būdas, jeigu jau taip norsi ką nors deginti ir nepatinka koks nors dėstytojas, prodekanas, dekanas, prorektorius, rektorius – tiesiog pasidaryti iš tualetinio popieriaus jo iškamša, arba jų visų iškamšas, pastatyti kieme ir po tų iškamšų kojomis mėtyti degančias diplomų kopijas arba parodijas. Tai toks neskausmingas būdas, kai studentams nereiks nieko prarasti, kita vertus netgi malonus: sudeginti blogus dėstytojus ant inkvizicijos laužo sukrauto iš diplomų (kopijų).

Pabaigai noriu pasakyti, kad deginti reikia Morę, o ne diplomą. Gerų atostogų studentams. O dvyliktokams norėčiau patarti: pasirinkite stojimus taip, kad po ketverių metų nereiktų deginti diplomų.

Brukštelk žinutę