Pabėgimas iš realybės

BBC rašo apie tai, jog vis daugiau žmonių potencialių partnerių ieško internetiniuose žaidimuose. Pagrindinis privalumas, jog jūs tikrai turėsite kažką bendro – tą patį žaidimą. Toliau dėstomos mintys, jog žaidime galima sužinoti, kaip žmogus elgiasi su pinigais, ar mėgsta rizikuoti, kaip elgiasi kritinėse situacijose. Ar tikrai?

Kai kurie žmonės taip įsijaučia į žaidimą, jog nebeskiria realaus pasaulio nuo virtualaus. Jie priima nepatogias situacijas žaidime, kaip problemas savo gyvenime ir tokie žmonės greičiausiai jaučia stresą. Bet tikrai šiuo metu nenorėčiau bendrauti su tokiais žmonėmis (Taip, taip anksčiau teko.)

Aš vis tik norėčiau čia atkreipti dėmesį į kitą dalyką. Kažkur skaičiau tokia mintį: Gali rašyti ką nori, internete niekas nežino, kad tu šuo. Taigi, jeigu niekas nežino, kas tu esi iš tiesu, tai ar tikrai stebint kaip žmogus žaidžia galima jį pažinti? Internete niekas tavęs nevaržo, gali užsidėti kokį nori kostiumą, pasislėpti po kokia nori kauke, kuri neturės nieko bendro su tavimi realybėje, gali net gi pasirinkti kitos lyties veikėją... Problema ta, kad dažniausiai virtualiuose pasauliuose žmonės bando realizuoti savo fantazijas, kurių neišdrįstų įgyvendinti realybėje. Realybėje jie tik labai suvaržyti menkaverčiai padarai...

Niekaip negaliu pateisinti žmonos/motinos, kuri grįžusi po darbo eina žaisti World of WarCraft, vargšas jos vyras... Dažnai žmonės eina į žaidimus, todėl kad kažko trūksta realiame gyvenime. Tačiau, kas kaltas, ar tik nepatys žmonės, kuriems trūksta?

Žaidime gali būti laisvas, nes jeigu padarysi klaidą, susikursi kitą herojų ir pradėsi gyvenimą, kaip naujas asmuo, kurio niekas nepažysta. Tačiau, ar pakeitus herojaus vardą pasikeis ir jo elgesys žaidime?

Žaidime gali būti laisvas, nes jeigu žūsi, gausi kitą gyvybę ir lengvai viską galėsi pradėti iš naujo. Realybėje turi tik vieną gyvybę, tačiau ar reikia daugiau?

Pasvarstykite, kiek iš jūsų norėtų turėti dar vieną gyvybę? Kiek iš jūsų norėtų turėti galimybę pradėti visą gyvenimą iš pradžių, kitu vardu? Jeigu turėtumėte abi ar bent vieną iš šių galimybių, kaip pasikeistų jūsų gyvenimas? Jeigu pasikeistų labai stipriai, pagalvokite, kas trukdo jums gyventi taip dabar? (Neabejoju, jog sugebėsite rasti daug priežasčių)

Kažkada ir aš žaidžiau, ir išdarinėjau triukus apie kuriuos, paprastai seneliai susėdę su anūkais nekalba. Tačiau tikrai neverta, realiame gyvenime galima gauti ir daryti viską ko nori (aišku, jeigu žinai KO nori). Taip realiame pasaulyje negali šokinėti, nuo penkiaaukščio stogo, bet visa kita...

Virtualūs draugai niekada neatstos tikrų, tai kokio galo jų ieškoti žaidimuose? Negi žmonės neturi visai fantazijos ir nebemoka susipažinti realybėje?

Brukštelk žinutę