Pašaukimo atradimo klausimai

Šiandien norėčiau pasidalinti klausimais, kurie turėtų padėti jums surasti savo pagrindinę veiklą. Juos sugalvojau ne aš. Šituos klausimus išgirdau viename savo mėgstamo podcast Art of Charm epizode. Informacija pateikta žemiau yra mano interpretacija apie ką kalbėjo.

Pasiimkite popieriaus lapą, ar kur jums patogu užrašyti atsakymus ir pabandykite įveikti klausimus.

Pirmas klausimas: kas jums įdomu? Kas jums patinka? Ką jūs mėgstate daryti? Tai yra vienas klausimas pateiktas trijomis versijomis. Atsakymas turi būti veikla. Todėl atsakymas alus netinka. Kita vertus, gerti alų ir žiūrėti futbolą būtų geras atsakymas, tačiau pasistenkite labiau. Man patinka rašyti. Man patinka rinkti ir analizuoti informaciją.

Dabar nupiešime apskritimą, kuris reikš šitą atsakymą. Tai turėtų būti jūsų aistra.

Antras klausimas: ką jūs sugebate daryti geriau nei aplinkiniai? Nesvarbu ar jums patinka. Tiesiog darote geriau nei kiti. Galbūt jūs esate kruopštus, galbūt jūs geriau valote langus nei kiti? Galbūt jūs geriau skaičiuojate nei kiti? Aš vėl užrašysiu rašymą. Aš programuoju geriau nei tie žmonės, kurie visiškai nemoka programuoti. Aš taip pat suprantu, geriau apie programinę įrangą nei daugelis paprastų mirtingųjų. Aš negaliu pasakyti, jog moku piešti, bet išmanau Inkscape programą geriau nei daugelis žmonių.

Dabar nupiešime apskritimą, kuris reikš šitą atsakymą. Tai turėtų būti jūsų įgūdžiai.

Trečias klausimas: už ką jums žmonės siūlo pinigus? Vėl gi, nesvarbu ar jums patinka. Nesvarbu ar jūs esate geras. Tiesiog ko rinka nori iš jūsų. Mano likimas, čia turbūt kaip ir daugelio žmonių dirbančių su kompiuteriais, giminės prašo sutvarkyti jų kompiuterius ir perinstaliuoti Windows. Dar galima pridėti programavimą, nes šiais laikais už programavimą siūlo pinigus visiems.

Dabar nupiešime apskritimą, kuris reikš šitą atsakymą. Tai turėtų būti rinkos poreikis arba tiesiog pinigai.

 

Dabar užsiimsime įdomios kombinacijomis. Jeigu esate girdėję apie Veno diagramas, jūsų tai neturėtų nustebinti.

Aistra plius įgūdžiai yra hobis.

Tai yra veikla, kuri jums labai patinka ir jūs atliekate ją pakankamai profesionaliai, galbūt net gi geriausiai pasaulyje. Galbūt jūs esate geriausias kišeninių gitarų meistras ir tai yra nuostabi veikla, tiesiog niekas nenori mokėti jums už tuos darbus, todėl jūs ją užsiimate laisvu laiku, o pinigus pragyvenimui uždirbate kitais būdais.

Įgūdžiai plius alga yra nekenčiamas darbas.

Turbūt nebus per drąsu pasakyti, jog aštuoniasdešimt procentų lietuvių būtent taip išgyvena. Tai yra darbas, kuris moka ir galbūt net gi gerai apmoka jūsų pragyvenimą, bet jūs jo nekenčiate ir todėl kartas nuo karto atsipalaidavimui nusigeriate iki žemės graibymo. Kartais gyvenimas neturi prasmės. Vienas dalykas, kurio čia trūksta yra aistra.

Aistra plius alga yra mada.

Į šitą kategoriją dažniausiai patenka dalykai, kurie būna tokie nauji, kad tiesiog nėra ekspertų. Pavyzdžiui koks nors tik vakar atsiradęs appsas ar naujas socialinis tinklas. Tai yra dalykas, kurio visiems reikia, bet niekas nežino kodėl ir ką su tuo veikti. Bangos ateina ir praeina, kaip pavyzdžiui buvo tinklaraštininkų banga, twitterio banga ir t.t. Čia taip pat gali patekti ir dalykas, apie kurį jūs tik ką sužinojote, jūs esate susižavėjęs, bet dar nieko nemokate, aišku, tai išsprendžiama su laiku.

Galiausiai reikia pakalbėti apie dalyką, kai visi apskritimai susisiekia. Aistra plius įgūdžiai plius alga yra gyvenimo pašaukimas.

Jeigu turite veiklą, kuri pateko į visus tris apskritimus sveikinu.

Jeigu neturite tuomet peržvelkite dalykus, kurie pateko į du apskritimus. Gal galite pamėgti savo nemėgstamą darbą? Gal galite įgyti naujų įgūdžių? Visų tikslas turėtų būti rasti kažką kas pataikytų į patį centrą.

Brukštelk žinutę