Pasiūlymas vyriausybei, kaip sutaupyti pinigų

Iš tiesų tai aš turiu du pasiūlymus. 

Grubiai kalbant, visus valstybės gyventojus galima suskirstyti į dvi grupes: tuos, kuriuos turi išlaikyti valstybė ir tuos, kurie išlaiko valstybę. Kad valstybė gyventų gerai, turi didėti antros grupės gyventojų ir mažėti pirmos grupės. O tam reiktų gerinti verslo sąlygas, mažinti nedarbą, deja, šiuo metu Lietuvoje kaip tik viskas vyksta atvirkščiai...

Tiesa pasakius, aš nežinau, kaip padidinti antros grupės gyventojų skaičių, bet turiu pasiūlymą kaip sumažinti pirmos grupės gyventojų skaičių. Bet pradžiai noriu užduoti jums klausimą: ar susimąstėte kas yra valstybės išlaikytiniai?

Nusikaltėliai. Rimtai, ar susimąstėte kiek per metus kainuoja valstybei nusikaltėlių išlaikymas? Juos reikia maitinti, maitinimas kainuoja, jų nelaiko patamsyje, elektra kainuoja, jie dar ir nusiprausti nori, vanduo kainuoja. Ne gana to, juos dar ir prižiūrėti reikia, apsaugai tenka mokėti atlyginimus. Kad pastatai, kuriuose laikomi nusikaltėliai nesugriutų, jos reikia remontuoti, restoruoti.

Taigi aš siūlau teisinę reformą ir panaikinti visus kalėjimus.Visi nusikaltimai būtų skirstomi į dvi grupes: lengvus, kur materialinė žala neviršija 5000 litų ir sunkius. Be to seimo, vyriausybės nariai neturėtų teisinės neliečiamybės. Kaip žinia, pas mus politikai mėgsta nusikalsti ir likti nenubausti. Nuo šiol visi lygūs: nusikaltai - atsakai.

Žmogus įvykdęs smulkų nusikaltimą, būtų nuteistas viešiems darbams, o jo sukurta pridėtinė vertė būtų išmokėta atlyginti žalai. Žmogus antrą kartą įvykdęs lengvą nusikaltimą, turėtų atidirbti viešųjų darbų už trigubą sumą. Žmogus įvykdęs trečią kartą (ar daugiau, jeigu jam pavyks) lengvą nusikaltimą klasifikuojamas kaip turintis maniakinį potraukį nusikalsti ir teisiamas pagal sunkaus nusikaltimo apibrėžimą.

Sunkūs nusikaltimai. Tarkim pagal dabartinį teisinį kodeksą, žmogus turėtų būti nuteistas 5 metams kalėjimo. Bet kaip žinia, kalėjimus mes panaikinom, todėl tokiu atveju būtų dviejų tipų bausmė: mirties bausmė arba emigracija nurodytam terminui (šiuo atveju 5 metams). Nuteistasis gali pasirinkti, kurią nori bausmę. Jeigu jis pasirenka emigracija, turi palikti Lietuvos valstybę per 48 valandas. Jeigu nusikaltėlis sugaunamas Lietuvoje nesibaigus jo bausmės laikotarpiui, nepriklausomai nuo to jis nusikalto dar kartą ar ne, jam įvykdoma mirties bausmė.

Aš suprantu, jog tokia teisinė sistema jus gali išgąsdinti, nes staiga lietuvių skaičius gyvenančių Lietuvoje gali nuo trijų milijonų sumažėti iki vieno. Be to tai nehumaniška, daug humaniškiau būtų kelti mokesčius ir didinti nedarbą, kad žmonės patys emigruotų... UPS... Atrodo, dabar tyčia ar netyčia vyriausybė būtent tai ir daro... Siūlau jums dar kartą gerai apmąstyti mano pasiūlymą ir atsakyti į klausimą: jūs norite, kad iš Lietuvos emigruotų nusikaltėliai ar šviesūs protai? Tas kas neemigruoja - lieka. Tai kaip?

Tokiu būdu iškarto nušaunam du zuikius: sumažėja nusikalstamumas bei atsiranda laisvų pinigų, kas automatiškai veda prie laimingesnės šalies.

Aišku, jūs dar galite sakyti, jog Švedija neįsileis nusikaltėlių. Aš noriu jums pasakyti, taip tikrai nevisos šalys įsileis, bet nebijokit, Nigerija ar kita trečio pasaulio, mėgstanti pakariauti šalis tikrai įvertins mūsų tautiečius, ypač jeigu jie nuteisti už žmogžudystes.

Taip pat norėčiau kreiptis į nusikalstamo pasaulio atstovus. Gerbiamieji vyrai ir moterys, būkite patriotai, šiuo sunku Lietuvai metu, būkit geri, nusikaltimus darykite užsienyje. Jeigu jus sugaus, tai ten geresnis maitinimas, o mes sutaupysime pinigų. Laimi visi.

Ir antras pasiūlymas, kaip vyriausybei sutaupyti pinigų. Amerika neturi ką veikti, todėl kariauja Afganistane ir Irake, bet kuriam galui ten veliasi Lietuva? Karių siuntimas į tas šalis juk brangiai kainuoja, o ar jie sukuria kokią nors pridėtinę vertę? Ne. Jūs aišku pasakysite, jog įsipareigojimai NATO ir taip toliau, ir bla bla bla. Aš esu sąžiningas žmogus ir pilnai sutinku - įsipareigojimai yra šventas dalykas, todėl siūlau sekantį planą. Kelionės į Afganistaną (ir Iraką) pristatomos kaip valstybės padėka pensininkams už jų indėlį į valstybės atstatymą, todėl jie siunčiami įdegti į šiltus kraštus. Laimi visi.

Pirma - sutaupoma pinigų. Nereikia mokėti algų, o pensijos tokios mažos, kad jų irgi galima nemokėti. (O ką jie padarys būdami Afganistane?) Nereikia mokėti už kompensuojamus vaistus. Nereikia mokėti kompensacijų už šildymą ir transportą. Pensininkai nemokamai deginasi, ko galbūt jie jau nebūtų pajėgę padaryti už savo visas santaupas.

Antra - energijos perteklius. Vietoj to, kad per šalčius protestuotų prie Seimo, ko pasekoje visi peršala ir gulasi į ligoninę, jie savo energijos perteklių galėtų išlieti ant talibų teroristų. Jau turbūt supratote, kad sutaupytume pinigų, nes nereiktų gydyti pensininkų. Tačiau taip pat sumažėtų ir nusikalstamumas Afganistane, nes senolius reikia gerbti. O jeigu teroristai vis tik negerbtų senolių, tuomet tektų pensininkams išdalinti ginklus ir leisti patiems pasirūpinti maistu.

Trečia - pasaulyje padaugėtų kalbančių lietuviškai. Daugelis pensininkų nemoka kitos kalbos tik lietuvių ir nesiruošia jos mokytis. Ir tiesa pasakius, kalbos jiems pakalėnam, todėl afganistaniečiams neliktų nieko kito, kaip mokytis lietuvių kalbą.

Ketvirta - atsigautų ekonomika. Aišku, kad sutaupius pinigų, atsigautų Lietuvos ekonomika, bet aš norėjau kalbėti ne apie ją. Pensininkai jau gyveno prie ruso, sunkiais laikais, kai visko trūko ir sugebėjo išgyventi. Taigi, būtų tiesiog nuodėmė švaistyti jų patirtį vėjais, todėl tiesiog būtina suteikti jiems šansą įgytą patirtį pritaikyti išgyvenant Afganistane ir keliant jo gerovę.

Aišku, vis tik ten karo veiksmai ir galbūt koks vienas kitas pensininkas ir žūtų. Mes, savaime suprantama, gedėtume ir leistume prezidentei pasakyti kalbą per teliką, bet, iš tiesų, širdyje džiaugtumėmės, nes žinotume, kad jie jau nebegrįš protestuoti prie Seimo (ir nereikalaus pensijų, kurių negavo būdami išvykę).

Gal kas nors turite geresnių pasiūlymų?

Brukštelk žinutę