Piratavimas ir vaikiški argumentai

Paprastai aš taip stipriai nesureikšminu komentarų rašomų mano tinklapyje, bet pagalvojau, kad šitą komentarą privalo perskaityti visi mano tinklapio lankytojai. Tas komentaras yra apie piratavimą.

Kadangi žmogus pasivadino Test, todėl manau, jog visiškai sąžininga yra paskelbti to žmogaus ip 77.221.65.208

As asmeniskai nematau jokios problemos piratavime. Po 20 ~~ metu jeigu liguistu pinigu noretoju itaka sumazes, pamirsit sita zody kaip Copyright ir visi kitaip mastys ir kudakuos. Tos nesamoningos muzikos ir filmu apsaugos isnyks, nes yra sugalvotos tik tam kad dar dadeti keleta milijonu i kisene, kurioje ir tiap guli milijonai. Taip as siunciu filmus. Atsisiunciau Inception ir paziurejau. Tai ka dabar Leonardas verks, kad jo kisenes nepapilde 2 centai? As megstu linkomanija, ji man dave daug geru teigiamu emociju, jauciuosi laisvas kai galiu atsisiusti 2002 metu filma per 5 minutes ir megautis, o ne laukti kol uz 15 baksu pirktas DVD po dvieju menesi uateis is Ebay. Taip as piratas, bet vaikstau i koncertus ir kina. man patinka mamontovas, as einu i jo koncertus kai buna proga, taciau dainas jo atsisiunciau nelegaliai. mano manymu pinigai turi buti uzdirbami uz DARBA - koncerta, teatro pasirodyma etc... o jeigu tu sukurei gera daina ir uz jos skaitmenine KOPIJA nori pinigu, tai yra absurdas. tik dievas gali kopijuoti kazka. Stalius sunkiai dirbo ir padare penkis stalus kuriuos pardave ir nupirko maisto savo seimai ant stalo. dainininkas sudainavo. padare miljona kopiju savo dainos ir uz kiekviena COPY PASTE gavo po fixuota pinigu suma. Tai kas vagis? As, kuris paziurejo ka jie sukure, ar jie, kurie is oro uzsidirbo pinigu?

Autorinės teisės

Labai tikiuosi, jog nesulauksiu tokio laiko, kai autorių teisės arba angliškai copyright išnyks. Aš rašydamas šį sakinį sugaišau tam tikrą savo gyvenimo laiką ir todėl esu prieš, jog kas tik nori kopijuotų jį ir pateiktų savo puslapiuose be mano leidimo. Aš suprantu, jog tekstą pateikiu viešai ir nemokamai, tačiau aš vis tik esu šito teksto autorius ir todėl jo teisės priklauso man. O jeigu teksto teisės priklauso man, tuomet aš galiu ir spręsti kur jis gali ar negali būti atvaizduotas.

Sukurti dainą ar filmą daug daugiau žmonių įdeda daug sunkesnio darbo nei tik parašyti tekstą, todėl nėra nieko keisto, jog jie taip pat pageidauja apginti savo teises.

Ar verks Leonardas?

Atsakymas – ne. Leonardas neverks, bet reikia suprasti kaip yra filmai kuriami. Nagrinėsim gerokai supaprastintą schemą. Kompaniją, kurią mes pavadinsim Varnos Broliais nusprendė kurti filmą, ir pagrindiniam vaidmeniui užsimanė pasamdyti Leonardą. Leonardas sutinka, jeigu jam yra sumokami 5mln. Tačiau su vienu aktorium filmo nepastatysi ir sekso scenos nenufilmuosi. Varnos Broliai taip pat nori pasamdyti Andželiną. Andželina sutinka, bet irgi nori 5mln. Filmas yra fantastinis, todėl specialieji efektai kainuoja dar 20mln. Filme yra daugiau nei du aktoriai – visa eilė antraeilių, nereikšmingų ir niekam nežinomų. Taip pat filmui sukurti reikalingas: scenaristas, režisierius, specialiųjų efektų komandą, muzikantai, prodiuseris ir t.t. Žodžiu dar 10mln.

Taigi, sukūrėme filmą, tai mums kainavo iš viso TIK 40mln. Kad Varnos Broliai nebankrutuotų, reikia atgauti visus pinigus ir dar uždirbti pinigų direktorių, sekretorių ir valytojų algoms. Direktoriai taip pat turi idėją dar geresniam filmui, kuris, deja, kainuos dar brangiau, todėl reikia uždirbti dar daugiau pinigų, kad būtų galima pastatyti tą brangesnį filmą.

Kaip kompanija sukūrusi filmą ruošiasi uždirbti pinigus? Pirmiausiai filmas yra parduodas kinoteatrams. Tarkim kinoteatras moka po 1mln už galimybę rodyti filmą. Taigi, pardavus 40 kinoteatrų atgaunama visa į filmą investuotą suma, tačiau vis dar neužtenka pinigų sekretorės algai, todėl Varnos Broliai gali bankrutuoti. Taigi geriausia būtų parduoti filmą 60 kinoteatrų.

Kai jau visi kinoteatrai nusipirko ir parodė filmą, tuomet galima pardavinėti DVD ar kokių nors kitu formatu ir galiausiai, kai niekas DVD nebeperka galima parduoti eiliniams televizijos kanalams.

Kadangi lietuviai dažniausiai nelaukia pirkti DVD, o mėgsta žiūrėti naujausius filmus, praktiškai kartu su kinoteatrais, taigi apsistokime ties ta vieta.

Kinoteatras yra didelis ir turi 1000 vietų. Filmas ilgas tarkim 2 val, kinoteatras darbą pradeda nuo 8 ir baigia 24 val. Vadinasi filmas bus parodytas tik 8 kartus per dieną arba 56 kartus per savaitę. Jeigu filmas bus rodomas tik vieną savaitę vadinasi bilietas turi kainuoti 18, vien tam, kad atpirkti filmo rodymo teises. O juk reikia dar mokėti už elektrą, valytojai ir t.t.

Kas atsitinka kai žmogus parsisiunčia filmą nelegaliai? Dievas nužudo kačiuką. O jeigu rimtai, tai kinoteatras negauna savo pajamų, negavęs pajamų jis negali nupirkti kito gero filmo, tokiu atveju jam lieka pasirinkimas arba pirkti prastus filmus arba bankrutuoti. Kai kinoteatras bankrutuoja filmų kūrimo kompanija neturi kam parduoti savo filmo, todėl negali atgauti lėšų investuotų į filmą. Jeigu negali atgauti lėšų investuotų į filmą, vadinasi nekviečia vaidinti Leonardo. Leonardas ir taip daug uždirbęs guli paplūdimyje ir geria kokteilius. Bet kadangi kompanija kurianti filmus bankrutavo, tai piratas nebeturi ką siųstis ir žiūrėti, todėl lieka galimybė tik žiūrėti „Valanda su Rūta“, o žiūrėdamas tą laidą tiesiog fiziškai jauti, kaip mažėja tavo intelekto koeficientas, ko pasekoje pradedi rašyti tokius komentarus, kaip aš pacitavau aukščiau.

Sukurti dainą nereikia darbo?

Norint sukurti skaitmeninę dainą reikia: dainos teksto, kurį gali parašyti pats dainininkas arba tam pasamdytas rašytojas. Antru atveju reikia susimokėti. Pirmu atveju noriu paklausti: ar dainos teksto parašymas nėra darbas?

Toliau norint įrašyti dainą reikia patalpos, kuri dažniausiai vadinama įrašu studija. Taip pat reikia atlikėjų, kaip pavyzdžio atveju tarkim: dviejų gitaristų, būgnininko, vokalisto. Dainai įrašyti taip pat reikalingas garso operatorius, tvarką įrašų studijoje prižiūrėti reikia valytojos. Visi šitie žmonės prisideda tiesiogiai ar netiesiogiai prie skaitmeninės dainos gimimo, visi jie turi šeimas, kurias turi pavalgydinti. Tai ką jiems daryti? Kaip jiems atgauti pinigus už sugaištą laiką?

Jeigu dainininkas negali gauti pinigų už savo dainas, tuomet jis turi eiti dirbti kur nors kitur, pavyzdžiui statybininku. Jeigu dainininkas dirba statybininku, tuomet jis nekuria dainų ir piratas nebeturi ką klausyti.

Kalbant apie pinigų uždirbinėjimą iš oro. O kaip tuomet sąskaita už elektrą? Juk stalius nedrožė stalų, niekas darbo neatliko, tai už ką tuomet mokėti? Galu gale, juk elektros net nesimato, tai už ką mokėti?

O kaip buto nuomos mokestis? Juk buto savininkas nieko nedarė, kodėl jis iš manęs reikalauja pinigų?

Dabar visi turi mobiliukus, o tas mėnesinis, abonementinis mokestis, kaip jį kitaip pavadinti, jeigu nemokesniu už orą?

Kadangi žmogus komentuodamas paminėjo Dievą, tai kaip tik norėčiau taip susitelkęs ir užbaigti savo argumentus. Dėl Dievo meilės, jeigu esate už piratavimą, tai bent jau logiškai argumentuokit!

Brukštelk žinutę