Konferencijos login organizatoriai skatina piratavimą

Paprastai login (rašau iš mažosios, nes pagarbą reikia nusipelnyti) konferencijoje aš dalyvaudavau kaip ambasadorius (išskyrus 2008) ir keliaudavau nemokamai. Ir puikiai suprantu, jog už tokią reklamą, man nieks neduos kvietimo, bet jau geriau išlikti sąžiningu, nei parduoti savo sielą už abejotinos kokybės dovaną.

Taigi, kas atsitiko?

Šiemet konferencijos organizatoriai nusprendė neprarasti auditorijos iš anksto, sukūrė Facebook puslapį ir ėmė jame skelbti įdomiausių praėjusios savaitės naujienų dešimtuką šmaikščiai jas pakomentuodami. Bet atrodo šį kartą jie perlenkė lazdą.

Paveikslėlį galite pasididinti.

Ką manote jūs?

Oficiali login organizatorių pozicija yra: LOGIN yra už legalų turinį. Tai tik fakto konstatavimas.. Tikrai? Čia būtų toks pats fakto konstatavimas, jei Kubilius pūsdamas kontrabandinių cigarečių dūmų miglą žurnalistams į akis, pasakotų kaip sėkmingai vyksta kova su kontrabanda. Įdomu kodėl jis to nedaro?

Prieš porą metų Amerikoje kilo didelis skandalas dėl vieno reklaminio plakato. Reklamoje buvo pavaizduotas negras su deimantiniais dantimis ir viename dantyje buvo ištatuiruotas Toyota kompanijos ženklas. Kompanija buvo apkaltina tuo, jog užmynė ant labai skaudžios žaizdos – vergijos.

Dėl savaime suprantamų priežasčių, tos reklamos jums pademonstruoti negaliu. Jinai buvo tuoj pat nukabinta, kompanijos aukščiausi vadovai puolė atsiprašinėti ir kompanija išleido daugybę pinigų labdaringoms organizacijoms.

Tiesa pasakius, aš gyvenu Lietuvoje ir nesuvokiu, kaip ta reklama gali būti susijusi su vergija, esu tikras, kad reklamą sukūrė ne Toyota vadovai, bet marketingo agentūra ir mes visi puikiai suprantame, jog pati Toyota niekaip nesusijusi su vergija. Tai už ką kompanijos vadovai taip uoliai atsiprašinėjo?

Kokia šalis, tokios dydžio ir skandalai.

Tai ką pasakė login organizatoriai gali pasakyti, tik pacukas kieme lukštenantis semkes savo sėbrams. login organizatoriai taip pat galėjo pasakyti: durniai amerikiečiai, perka dainas iš iTunes, nemoka naudotis linkomanija. Tai būtų lygiai toks pats faktų konstatavimas, ar ne?

Manau visi sutiks, jog piratavimas yra problema. Bet problemų yra ir daugiau... Prostitucija. Narkotikai. Tačiau, pavyzdžiui, delfi niekada nerašė, jog narkotikus vartojant patiriami neįtikėtini pojūčiai, nerašė, kur galima jų įsigyti... Rašė tik apie policijos konfiskuotus narkotikus. Kodėl? Todėl kad lyderis privalo elgtis atsakingai. Jums gali nepatikti delfi, tačiau, manau, vis tiek sutiksite, jog jis formuoja daugelio lietuvių nuomonę. Ir šiuo atveju lyderis ne tik elgiasi atsakingai, bet ir dar daugiau - stengiasi užkirsti kelią problemoms. Jeigu kas nors komentaruose parašo apie padėtą bombą, delfi ne tik apie tai praneša atsakingoms institucijoms, bet ir padeda surasti tą pilietį. Delfi taip pat prisideda prie įvairių labdaros akcijų rėmimo. Kodėl? Todėl, kad lyderis privalo rodyti sektiną pavyzdį. Ar kas nors jų prašė tapti lyderiais? Ar kas nors jų prašė prisiimti atsakomybę? Ne. Jie galėjo būti Rūgpienių kaimo portalu skaitomu abiejų ūkininkų, bet... Pacituosiu nuvalkiotą frazę pasakytą vieno komiksų veikėjo: su didele galia atsiranda didelė atsakomybė.

Ar tą patį galima pasakyti apie login?

login prisistato kaip didžiausia interneto (o gal vis dėl to vagių?) konferencija Baltijos šalyse. Tačiau elgiasi neatsakingai ir neetiškai. Man labai įdomu ar organizatoriams, patiktų, jog į jų renginį daugiau nei pusė dalyvių ateitų be bilietų pro užpakalines duris? Aš spėju, jog jie nenori, kad taip atsitiktų, juk tam ir samdo piktus apsauginius, ar ne?

Siųskit dainas iš Linkomanijos, bet pirkite brangius bilietus į mūsų renginį? Ne manote, jog login organizatorių logikoje yra spragu?

Praėjusiais metais buvo parduota daugiau nei 1000 bilietų į konferenciją, čia jums ne kabakas padvale. Jeigu jau matuojatės lyderio fraką, tai gal laikas ir elgtis kaip lyderis? Prisiimti atsakomybę? Skatinti legalumą (ypač kai vienas iš didžiausių jų rėmėjų visuomet buvo Microsoft) ? Negalima sakyti: visi onutę prievartavo, tai ir aš... bet ne aš pirmas pradėjau. Pacituosiu dar vieną nuvalkiotą frazę: Jeigu nesate problemos sprendimo dalis, tai esate problemos dalis. login su savo įtaka galėtų tapti problemos sprendimo dalimi, tačiau kažkodėl renkasi kitą kelią...

P.S. Rašau lietuviškai, kad žmonės, kuriuos login planuoja pasikviesti negalėtų perskaityti mano teksto (save gerbiantys užsieniečiai tikrai atsisakytų dalyvauti konferencijoje skatinančioje piratavimą. Prisiminkim, kad tarp jau dalyvavusių buvo ir vienas susijęs su Apple) ir darau daug gramatinių klaidų, kad negalėtų pasinaudoti google translate.

P.S.2 Klaidų pasitaiko visų gyvenime, svarbu, kaip greitai jas ištaisome.

Brukštelk žinutę