Pirmūnų grupė

Esate girdėjęs terminą „Mastermind Group“?

Pasirodo šią idėją prieš daugiau nei šimtą metų suformulavo Napoleon Hill. Jo apibrėžimas skambėjo maždaug taip: Pastangų ir žinių apsikeitimas tarp dviejų ar daugiau žmonių palaikančioje aplinkoje siekiant konkrečių tikslų.

Tokioje grupėje žmonės apsikeičia idėjomis, žiniomis, gauna profesionalios kritikos, patarimų, palaikymo, motyvacijos. Tai kas aptariama grupės viduje, lieka viduje, viskas vyksta draugiškoje, kupinoje pasitikėjimo atmosferoje, troliai ir kiti neigiami personažai iš pasakų neįleidžiami.

Aš jau kurį laiką galvojau, kad būtų šaunu dalyvauti tokioje grupėje, o tu?

Deja apie tokių grupių egzistavimą Lietuvoje aš negirdėjau, todėl mes su kolega nusprendėme įkurti vieną.

Grupės tikslas: sukurti produktą, kuris duotų (pageidautina) pasyvių pajamų.

Atrankos į grupę kriterijai:

1) Jūs turite jau sugalvojęs idėją, tačiau dar nepradėjęs arba padaręs labai nedaug jos įgyvendinimui. Jeigu jūs viską padarėte ir jums beliko tik paleisti reklaminę kompaniją tuomet – ne. Jūs būsite per daug nutolęs nuo mūsų. Jeigu jūs neturite jokios idėjos ir galvojate, kad grupė padės jums sugalvoti – ne. Kiekvienas dirbs su savo idėja ir mes negalvosime už jus.

2) Produktas turi būti iš kategorijos kurią galima pavadinti programine įranga. Nėra svarbu ar tai svetainė, ar telefono aplikacija, ar programa staliniam kompiuteriui, ar serverio stebėjimo įrankis, ar dar kas nors. Jeigu jūs norite sukurti naujos kartos dviratį, tai labai šauni idėja, bet – ne, nes fiziniams produktams kurti reikia kitokios patirties ir žinių.

3) Jūs turite mokėti programuoti ir produktą kurti pats. Jeigu galvojate, kad turiu idėją ir paimsiu programavimo vadovėlį, kai prisijungsiu prie grupės – ne. Jeigu jūs galvojate, kad pasamdysite programuotojų komandą – ne. Tačiau jūs neturite būti programuotojas ninzė. Aš pats žinau, jog yra keletas dalykų, kuriuos reikės išsiaiškinti eigoje, tačiau tai nėra pagrindinė veikla. Jeigu kitas grupės narys programuos ta pačia kalba, jūs gausite vertingų patarimų, tačiau turite mokėti pasileisti kodo redaktorių ir turėti savo mėgstamiausių darbo įrankių rinkinį.

4) Tai yra komercinis produktas. Jeigu norite sukurti nemokamą programėlę telefonams – ne. Jeigu norite sukurti linksmų paveikslėlių svetainę ir gyventi iš reklamos – ne.

5) Tai didelio potencialo produktas. Jeigu norite sukurti interaktyvų Prienų žemėlapį, kuris nepritaikomas jokiam kitam miestui – ne. Jeigu norite sukurti svetainių generavimo įrankį bažnyčioms ir pradėsite nuo Lietuvos – taip, nes jį, kai bus baigtas, bus galima pritaikyti ir Latvijai (juokauju, visi galvoja apie JAV).

6) MVP (ang. minimum viable product) trukmė – trys mėnesiai t.y. grupės nariams turėsite pristatyti ką padarėte taip tarsi jie būtų pirmieji jūsų klientai. Jeigu minimalią produkto versiją jums sukurti reikia metų, tai akivaizdu, jog mąstote neteisingai. Jeigu galite sukurti galutinį produktą per dvi dienas, jūsų idėja per maža.

7) Tai pirmas jūsų bandymas. Jeigu bandėte du kartus anksčiau ir nei karto jums nepavyko, nieko tokio, galite prisijungti prie mūsų. Jeigu sukūrėte dešimt produktų ir dabar kursite vienuoliktą – ne. Mes visi nepatyrę ir bandysim viską aiškintis proceso metu, jeigu jūs jau esate sukūrę bent porą produktų, tai jūs žinote savo klaidas ir esate aukštesniame lygyje nei mes.

8) Bus priimta dešimt žmonių. Jeigu norinčių bus daugiau: kas greitesnis, kas gudresnis.

Kaip viskas vyks?

Internetu. O tai gyvų susitikimų nebus? Aš asmeniškai manau, jog reikėtų vieno kas pusę metų, tačiau viskas priklausys nuo grupės norų. Kiekvieną sekmadienį turėsite pateikti ataskaitą apie savo progresą. Aišku, mes suprantame, kad gyvenime gali atsitikti įvairių dalykų, tačiau, jeigu tai ims atsitikinėti per dažnai, būsite išmestas. Devyniais iš dešimties atveju daugelį įvykių galima numatyti iš anksto ir perspėti savo grupės narius. Tai apie ką diskutuojama grupės viduje, lieka grupėje ir su jokiais kitais žmonėmis neaptariama. Turite būti aktyvus grupės narys. Jeigu tiesiog tyliai stebėsite būsite išmestas. Vienas žmogus negali būti ekspertas visuose temose, tačiau jeigu negalite patarti nei vienu klausimų, jūs pataikėte ne ten. Svarbiausios vertybės: pagarba ir draugiškumas. Įžeidimai, paskalos, keiksmažodžiai bus netoleruojami ir prasižengėliai bus šalinami. Kritika turi būti profesionali: X dalyką reiktų patobulinti, nes ... ir pridedu nuorodą į eksperto straipsnį.

Kaip prisijungti?

Prašyk laišką adresu ritas@nepo.lt pavadinimas „pirmunu grupe“.

Pirmiausiai reikia pristatyti save. Man nereikia tavo biografijos, aš tik noriu suprasti, jog esi tinkamas šitai grupei. Grupės pagrindinis tikslas yra kartu kurti savo produktą/idėją, kartu dalintis savo sėkme ir klaidomis. Tai nereiškia, kad galėsi siurbti informaciją nieko neduodamas atgal. Tad papasakok kas tave veža, kur specializuojiesi, kokių žinių galėsi suteikti grupės nariams ir kokios naudos tikiesi pasisemti.

Antras dalykas, turi įrodyti, jog tavo idėja atitinka aukščiau išvardintus punktus. Jeigu bijai atskleisti savo auksinę idėją, tai šita grupė ne tau.

Galbūt jums pasirodė, jog visas tekstas skamba labai griežtai, tačiau aš nesu Sizifas ir nesiruošiu stumti begemoto į kalną. Aš žinau, kad aš darysiu ir jeigu nori, darykim kartu, bus smagiau.

Brukštelk žinutę