Privatizuokim ligones ir mokyklas

Na, tu čia ir suvėlei:D Visų pirma, ar ne per daug savo tekstuose mini komunizmą? Toks įspūdis, kad sergi šiokia tokia paranoja.

"Klientai eina ten, kur geriausias aptarnavimas ir geriausi rezultatai. Kad tą pasiektų, verslas turės prisivilioti geriausius specialistus siūlydamas didžiausias algas. Atrodo visi laimi ar ne?"
-Ne. Klientai renkasi ne tik kas geriausia, bet ir pagal savo galimybes. Jei tu privatizuosi visas poliklinikas, neturtingi žmonės paprasčiausiai bijos jose lankytis dėl sąskaitų ir taip padidinsi Lietuvos žmonių mirtingumą. Vat ką iš tikrųjų reikėtų keisti poliklinikose, tai biurokratiją. Nes didžiąją laiko dalį gydytojai užsiima ne pacientų gydymu, o popierių stumdymu. Jie tiek įnykę pildyti dokumentus, kad net nepakelia galvos žvilgtelėti į pacientą. Ar tai normalu?

Be to verslas yra verslas ir jame svarbiausi yra ne žmonės, o pinigai. Būtent todėl negalima privatizuoti mokyklų. Idealiame pasaulyje visi turi teisę į nemokamą pagrindinį išsilavinimą, bet net ir šiais laikais mūsų civilizuotoje šalyje pasitaiko beraščių žmonių. Privatizavus mokyklas, jų padaugės dar labiau. Sakai, kad atsiras galimybė rinktis geresnes mokyklas? O jei tu gyveni ne mieste, kas tada? Pasirinkimas dingsta.

Beje, tai, kad tu brangiau mokėsi už paslaugą, dar nereiškia, kad būsi geriau aptarnautas. Kaip pavyzdį galiu įvardinti kolegiją, kurią kažkada baigiau (beje privačią ir mokamą). Ten studentų nelaiko žmonėmis, o greičiau pelną nešančiais vienetais. Pagrindinis kolegijos tikslas - išsireikalauti iš studentų pinigus už mokslą, o jau kaip jie bus mokomi, tai jau ne taip svarbu, juk "mokymosi kokybė labiausiai priklauso nuo paties studento". Iš 25 programavimo besimokiusių studentų mano grupėje, duok Deive, 3 tapo tikrais programuotojais (ir tai labai abejoju). Štai tau ir visa verslo kokybė. Už mokslą sumokėjai? Popierių gavai? Tai ko tu dar nori?

"Kam švaistyti laiką dalykams, kurie nereikalingi? Kita vertus ar norite pasakyti, kad tokie dalykai kaip geografija ir Lietuvos istorija yra nereikalingi?" Būtent šie išvardinti dalykai man mokykloje nerūpėjo labiausiai (o ir dabar nerūpi). Ką tuo noriu pasakyti? Visi esame skirtingi, tačiau iš anksto sunku pasakyti į kurią pusę pradėdamas lankyti mokyklą bus linkęs vaikas, todėl ir reikia mokytis visų 12 dalykų. Todėl tai nesiskaito resursų švaistymu, o greičiau investavinu į paieškas individuolių gabumų realizavimo srityje.

"Pavyzdžiui aš šiuose tekstuose greičiausiai padarau tiek klaidų, kad jos atbaido, kai kuriuos žmones nuo skaitymo" :D Nu jo, galėtum pradėti nuo to, kas Maximos pavadinimą rašytum iš didžiosios raidės, o kablelius sudėtum reikiamose vietose, pavyzdžiui, po žodelio "pavyzdžiui" :D

"visi žmonės yra sutverti matematikai"... aha.. sorry, bet fuck off :D Gali pažiūrėti į mano baigimo atestatą ir pamatysi akivaizdų įrodymą, kad taip nėra, o mokytis aš tikrai stengiausi, net vienintelis grupėje stipendiją gaudavau. Vienintelė matematika man labiausiai ir kišo pagalius į ratus.

O šiaip kalbant apie švietimo sistemą, tai jau senai reikia naujovių ir 21 amžių atitinkančių metodų, pavyzdžiui, nuotolinės studijos. Man, kaip introvertui, labiau patiktų sėdėti ir mokytis per kompiuterio ekraną, o ne stumdytis klasėje, patirti psichologinį ir fizinį smurtą "draugiškoje mokyklos aplinkoje", bei kentėti mokytojų nuotaikų kaitas.

Brukštelk žinutę