Reikalingas HTML specialistas

Tie, kurie dažniau skaito mano pliurpalus, turbūt jau pastebėjo, kad ieškau darbo(jeigu turit gerų pasiūlymų nesikuklinkit). Šį karta man užkliuvo fotofabriko skelbimas:

Taigi jie ieško dviejų darbuotojų, pabandykim apžvelgti viską iš eilės. Pirmiausia užkliūna pats pasakymas HTML specialistas, hm... Ką toks žmogus turi mokėti? Jeigu aš jau moku pasileisti FrontPage aš jau specialistas ar dar ne? O jeigu moku dar daugiau, pasileisti Dreamweaver, GoLive ir HomeSite, tai aš jau HTML Dievas ar dar ne? Skaitom toliau ir tiesiog šokiruojantis reikalavimas IT išsilavinimas. Mes jau pripratom, kad norit gauti valytojos darbą reikia aukštojo mokslo diplomo, bet kad dar reiktų 10 iš magistrinio darbo, to jau per daug! Aš tikrai 4 metus studijavau informatika ne tam, kad po to eičiau dirbti su FrontPage. Juk šitą programą pasileisti sugeba kiekvienas mižnius dar iš pampersų neišlipęs. O tai menas lentelėje įrašyti tekstą, tam tikrai reikia universiteto diplomo.

Kiti reikalavimai skamba tikrai ne ką mažiau mistiški. Gebėjimas dirbti komandoje, čia todėl, kad visur tokį reikalavimą rašo ar todėl, kad dviese sėdės prie vieno kompiuterio, kad pakeistų puslapio foną? Greitas naujų technologijų įsisavinimas – tai reiškia, kad teks dirbti netik pagal savo pareigas? Geros xHTML ir CSS programavimo žinios... man labai patiko vieno dėstytojo žodžiai: „Tie kas programuojate HTML, tai laikas būtų baigti. Kaip galima programuoti kalba, kuri neturi net ciklo operatorių, nekalbant apie kitus?“ Kalbant apie CSS, pakelkit ranką, tie kurie mano, kad jų žinios šioje kalboje geros? Gerai, dabar kas paaiškins, kodėl mano puslapio dizainas ant IE ir kitos naršyklės yra skirtingas? Tai padaryta vienu CSS failu. Taigi Aš norėčiau pasakyti, kad žmonių išmanančių CSS Lietuvoje skaičiui užtektų rankų pirštų. Visi kiti tik pasiredaguoja su FrontPage savo lenteles ir džiaugiasi tuo.

Privalumai... Taip troleibuso vairuotojai labai didelis privalumas būtų motociklininko teisės. Na aš suprantu, kad kartais dizainui dedami javascript pribumbamai, bet kas bendro tarp HTML ir FLASH arba tarp HTML ir grafinių redaktorių(ne editorių gerbiamieji, lietuvių kalbos negerbiate)? Tai gal jums reikia ne HTML specialisto, bet dizainerio?

Antrasis darbo pasiūlymas PHP programuotojui. Turėčiau nuvilti fotofabriko atsakingus asmenis, jūs turbūt nepatikėsit, bet bent jau KTU, nemokina PHP. PHP programuotojai Lietuvoje tik savamoksliai, o kadangi PHP programuotoju save drįsta vadinti kiekvienas šiknius (vaikas išaugęs pampersus), tai vėlgi reikalavimas turėti IT išsilavinimą šiek tiek kelia abejonių, Kita vertus tik baigęs IT specialybe žmogus įgauna žinias apie tvarkinga programavimą ir kitus niuansus, nors tai nėra taisyklė. Įdomu, jei aš pasakysiu, kad gerai moku PHP mane iš karto priims ar dar paprašys parašyti programėlę failo nuskaitymui?

Patirtis su duomenų bazėmis, tai savaime suprantamas reikalavimas, įdomu mano patirtis su FoxPro jiems labai tiktų? Aš kažkodėl tuo abejoju, juk dirbant su FoxPro galima pilnai išsiversti visiškai nežinant SQL sintaksės.

Kiti reikalavimai tokie patys kaip ir HTML specialistui, matyt parašyti, tik dėlto, kad skelbime liko laisvos vietos.

Įmonė siūlo perspektyvų darbą, perspektyvų aš suprantu, kaip galimybę kilti karjeros laiptais, įdomu iš HTML specialisto kuo aš galėčiau tapti? Bet darbas netik perspektyvus bet ir įdomus, kas čia tokio įdomaus visą darbo dieną žiūrėti į spalvojantį teksto redaktorių? Kaip jie realizuoja tobulinimosi galimybes? Gal sius mane į „f**k HTML“ kursus (tokie išviso yra?)? O gal apmokės mano dalyvavimą PHP konferencijoje Londone (juk neprašau New York)?

Pabaigai pati įdomiausia dalis, priėmimo į darbą data: iškart. Jiems taip verkiant reikia darbuotojų? Ar tai reiškia, kad pasiūlys LABAI padorią algą?

Brukštelk žinutę