Skaičių žaidimai

Jums patinka teleloto? O gal labiau - kenoloto? Tai tokie skaičių žaidimai. Truputėli papasakosiu apie juos.

Teleloto – tai toks žaidimas, kai nueini į parduotuvę ir kompiuteris atsitiktinai sugeneruoja tau skaičių kombinaciją. Po to sėdi prie televizoriaus ir tikiesi, kad tas pats kompiuteris, vėl atsitiktinai sugeneruos tą pačią kombinaciją. Jeigu kompiuteris nebūtų protingas - tai visi būtų turtingi. Tiesa, kad žmonės nesuprastų, jog abu veiksmus atlieka tas pats kompiuteris, tai antruoju atveju sugeneruoti skaičiai pateikiami ne popieriuje, o ant kamuoliukų.

Kenoloto – tai toks pats žaidimas kaip teleloto, tik skaičius sugeneruoja ne kompiuteris, o, po ilgų dviejų minučių kančios, juos sužymi pats žmogus ir tuomet duoda įsiminti kompiuteriui kokios kombinacijos išvesti nereikia.

Skaičių žaidimai. Aš norėčiau pakalbėti apie dar vieną skaičių žaidimą, kitokį, bet tai irgi loterija. Buto paieška. Tai pati tikriausia loterija ir tai taip pat skaičių žaidimas. Kokie skaičiai čia žaidžia? Pirmasis – skelbimų skaičius, peržiūrėjau skirtingų triženklį skelbimų skaičių. Antrasis – skambučiai, atlikau 28 skambučius. Trečias – apžiūrėtų butų skaičius, apžiūrėjau tik 3. Aišku, jeigu bučiau padvigubinęs pirmuosius tris skaičius, tai turbūt bučiau radęs geresnį butą, geresnėje vietoje, už geresnę kainą (ketvirtas skaičius), bet yra dar vienas skaičius – laikas, skirtas žaidimui su kitais skaičiais. Paskutinis skaičius apriboja, jeigu jis neribotų, tai kitus skaičius būtų galima didinti iki begalybės, bet ar būtų noro?

Jeigu pažvelgtumėte į gyvenimą atidžiau, tai pamatytumėte, kad viskas susiveda į skaičius, nors ir ne viskas integruojasi (matematiko svajonė). Paimkim pavyzdžiui pardavimus, nekalbu apie maisto prekes, paimkim kaip pavyzdį BMW automobilio pardavimą. Vėl gi skaičiai: apžiūrėjusių žmonių, susidomėjusių, pirkusių. Paimkime krepšinį: metimų skaičius, taiklių metimų skaičius. Kokią kitą sritį norėtumėte panagrinėti? Visur, visur rasite bandymų skaičių ir sėkmingų bandimų skaičių. Labai dažnai antrasis sudarys tik 10 ir mažiau procentų pirmojo (krepšininkus už tokį procentą atleistų). Esmė tokia: kuo daugiau bandai, tuo dažniau laimi. Nepamirškite, krepšininkai daug laiko praleidžia treniruodamiesi, kad padidintų sėkmės procentą. Tas pats galioja viskam, norite kokioje nors srityje sėkmės – treniruokitės, didinkite bandymų skaičių.

Bandykite, treniruokitės ir pasikliaukite savimi, o ne kompiuteriu.

Sėkmingų skaičių žaidimų!

Brukštelk žinutę