Tai ką tu manai apie mane - ne mano reikalas

Kas yra žmogaus įvaizdis? Tai kitų žmonių nuomonė apie jį. O dabar labai rimtas klausimas: ar jūsų įvaizdis priklauso nuo jūsų? Žinau, kad daugelis norėtų atsakyti „taip“, bet neskubėkite, gerai pagalvokite. Šitą klausimą buvo galima užduoti ir kitaip: ar kitų žmonių nuomonė apie jus priklauso nuo jūsų? Arba dar kitaip: ar kitų žmonių mintys priklauso nuo jūsų? Klausimą galiu keisti ir keisti, suprastinti iki tokio, kad galiausiai jūs atsakytumėte ne.

Ar gerai mokykloje mokėtės matematiką? Ten buvo toks dalykas kaip dešimtainių trupmenų prastinimas ir lyginimas. Taigi, jeigu pati mažiausia trupmena yra didesnė, tai ir visi jos daugikliai bus didesni už lyginamą skaičių. Jaučiu, kad pradėjau kalbėti sudėtingai, todėl pabandysiu paaiškinti savo mintis. Jeigu atsakymas į patį pagrindinį klausimą yra ne, tai atsakymai į visus kitus klausimus taip pat bus ne, tol kol mes nepakeisime klausimo esmės ir sąlygų.

Tiek tos, pasakysiu tiesiai šviesiai, jūsų įvaizdis nepriklauso nuo jūsų, tai tik kitų žmonių nuomonė, tai kodėl jinai jums tūrėtų rūpėti?

Visi mes gauname kritikos ir komplimentų, vieni mažiau, aš daugiau. Tai ką tuomet daryti? Kurie iš jų teisūs? Tie kurie kritikuoja, ar tie kurie giria? Pasidinkime sudėtingumo laipsnį: tarkime, kad ir kritikuojančių ir giriančių yra po lygiai. Sako tiesa visuomet yra kažkur per vidury. O ką galime mes rasti šiuo atveju per vidury? Nieko.

Tie, kurie kritikuoja gali norėti įžeisti, nes jiems bloga nuotaika, arba jie gali nemėgti jūsų iš principo, arba jie gali manyti, kad yra didesni tos srities specialistai, arba jie ištikrųjų gali būti geresni specialistai. Kaip reaguoti?

Tie, kurie jūs giria gali kažko iš jūsų norėti ir todėl bando iš anksto prisigerinti, arba jie yra jūsų draugai ir todėl nenori jūsų įžeisti, arba jie iš tiesų yra sužavėti jumis/jūsų darbu, arba jie yra labai geri tos srities specialistai ir jūs jiems palikote įspūdį kaip labai perspektyvus. Kaip reaguoti?

Paprasčiausias sprendimas, būtų priimti teisingus atsiliepimus ir atmesti neteisingus, tačiau kurie iš jų teisingi? Kurie teisūs, tie kurie kritikuoja, ar tie kurie giria? Juk negali būti teisūs visi? Gali. Iš tiesų jie ir yra visi teisūs. Jūs atsidūrę jų padėtyje, su jų patirtimi, su jų aplinka, draugais, tėvai... Sakytumėte tą patį. Taigi, jie visi teisūs, bet tai yra tik jų nuomonė.

Atsakymas į milijono vertą klausimą: kaip reaguoti? O kodėl turėtumėte iš viso reaguoti? Kritikuoja - gerai, giria – puiku. Bet tai tik vieno žmogaus nuomonė. Jeigu gausite atsiliepimus iš 1000 žmonių tai būs tūkstantis nuomonių. Kiekvieną iš jų bus apie jus ir vis kitokia: jūs tos, jūs anoks. Bet tai nesate jūs. Ar atspindys veidrodyje yra jūs? Ne, tai tik atspindys, kai jūs pasitrauksite jis išnyks. Kai jūs pasitrauksite, nuomonė apie jūs irgi dings. Tai kam viską sureikšminti? Juk tai netikra, tuo labiau, kad bent jau veidrodis parodo viską atvirkščiai nei yra iš tiesų.

Jūs negalite pakeisti kitų žmonių nuomonės apie save, todėl nesistenkite visiems įtikti. Niekada neklausykite žmonių, kai jie sako: tu ne toks, tu taip nepadarytum. O kas jeigu jau padariau. Tu ne toks, tu negali to padaryti. Kodėl negaliu? Neleiskite kitiems žmonėms apriboti jūsų, tik JŪS PATS, kartoju, tik jūs pats žinote koks esate iš tiesų, nesistenkite prisitaikyti prie kitų nuomonės apie jus. Būkite toks koks jūs norite būti, būkite savimi, nes jūs teis tik jūsų sąžinė.

Brukštelk žinutę