Tikslai yra nevykėliams

Good one!

Kalbant apie saviugdos knygas, iš esmės, bent jau man taip atrodo, jose ir kalbama apie sistemas - daryti tai, kas tau patinka. Tik čia labai slidus dalykas, kai žmonės dažnai painioja pasekmes su priežastimis. Kad ir metant svorį - papildomas svoris yra netinkamo gyvenimo būdos pasekmė, o ne priežastis. Norint rūpintis sveikata reikia kažką keisti savo kasdienybėje, o ne pakentėti porą mėnesių, nes vėl viskas grįžta į senas vėžes. Taigi.. reikia atrasti naujus skonius - sveikesnius patiekalus, rasti patinkančią veiklą - važinėti dviračiu ar plaukioti.. ir tai daryti todėl, kad patinka, o ne todėl, kad reikia numesti svorį. Dėl šios priežasties daug kas yra nelaimingas, nes amžinai save apgaudinėja su fraze "jei aš turėčiau tiek pinigų, kiek jų neturiu", nes turtingų žmonių turtai yra jų darbo pasekmė, o ne priežastis. Kažkas sugalvojo kažką genialaus, kažkas sukūrė kažką neįprasto, ir tai pritraukė pinigus. O paprastas mirtingasis galvoja, kad va, jei jis turės daug pinigų, visos jo bėdos išsispręs. Ir kai bus apsispręsta tarp priežasčių ir pasekmių, tada bus galima kurtis sistemas, kad jos veiktų :D

Kažkaip pavadinimas neatspindi teksto :D

Žodžiu. Aš esu kaip tik toks žmogus, kuris nežiūri serialų tol, kol nesukuriamos visos serijos (apie Simpsonus patylėsiu), taip pat žaidžiu singlePlayer žaidimus. Koks jausmas kai pabaigiu? Dažniausiai... palengvėjimas :D Matai, jei siužetai per daug ištęsti, nori nenori tiek serialai, tiek žaidimai atsibosta... jau nori kažko naujo, o jis vis dar tęsiasi. Būna taip, kad pasibaigus serialui ar žaidimui norisi daugiau, bet taip atsitinka LABAI retai.

Kai įvykdau tikslą, užplūsta džiaugsmas ir pasididžiavimas, kad tai visgi sugebėjau padaryti. Tokių problemų kaip "o ką daryti dabar" taip pat neturiu, nes visada yra ką veikti. O žmonės, kurie neturi ką veikti, dažniausiai papuola į tokią situaciją, kad jiems savo tikslus primeta kiti žmonės :D

Tu rekomenduoji vietoje tikslų susikurti sistemas. Bet juk tai neatsiejamas dalykas manau. Visų pirma susikuri didelį tikslą, suskaldai jį į mažus planus ir laikaisi sistemos tiems mažiems planams įgyvendinti. Ar ne taip vyksta visas racionalus procesas?

Žmonių, kurie negyvena pagal sistemas yra labai mažai. Jie gali sakyti, kad daro ką nori, bet iš tikro kiekvienam reikia pinigų, o tam kad jų pasiektų, kiekvieną rytą pradeda nuo savo rutinos arba sistemos, suvokia jie tai ar ne.

Nors tavo pavadinimas teigia, kad tikslai yra nevykėliams, žiūrint platesne prasme, visa pramonė laikosi ant tikslų. Mano darbe kiekvieną rytą darbininkai gauna lapus su dienos planais. Šis planas yra jų ir tuo pačiu kompanijos tikslas. Jei neįvykdomas dienos planas, kompanijos sistema yra tai numačiusi ir atleidžia tokius nusižengimus. Tačiau jei darbuotojas plano (tikslo) neįvykdo pastoviai, nukenčia bendras kompanijos tikslas. Jei nukenčia kompanijos tikslas, tai pakenkia kliento tikslui, o tada jau prasideda baudos...

Manau tikslai reikalingi žmonėms. Jei neturi tikslo, plauki pasroviui, o taip gyvenimas gali nunešti nevisai ten, kur norėtum papulti. Daug žmonių nežino ko nori iš gyvenimo, tačiau tiksliai žino ko nenori. Tokiems žmonėms tikslas gali būti paprasčiausiai išvengti to, ko nenori :)

padare, turi pripažinti, kad su ilgais serialais, dažniausiai būna, kad aš metu anksčiau nei pažiūriu paskutinę seriją, todėl neteko patirti palengvėjimo, bet greičiausiai skirtingi žmonės turi skirtingas patirtis.

Ne, sistemos nėra tikslų dalis. Tikslai turi pabaigą. Sistemos neturi pabaigos. Dantų valymas yra sistema. Darai nuo to laiko kol išmokė iki to laiko kol galėsi pajudinti ranką.

Aš kalbu labiau apie asmeninį gyvenimą, ne apie įmonę, nes parduoto laiko kontroliuoti negali. Gali kontroliuoti tik tai kas lieka tau.

Pirate! Svorio metimas yra dažniausiai naudojamas pavyzdys dėl to, kad jis pernelyg primityvus ir nesusijęs su aplinka. Todėl, svorio metimą šabloną visi naudoja ir tai IMHO yra negerai. Sveri 2 kg. mažiau, nei prieš tris mėnesius, ir ką? Kas nors keičiasi? Užtat labai lengva pamatuoti, užtenka pasisverti.

O kaip pamatuoti asmeninį augimą ir tobulėjimą? Kaip pamatuoti progresą darbe? Kaip pamatuoti skirtumus, kad prieš 10 metų buvai kvailesnis ir ne toks išmintingas, kaip dabar?

Man sistemos - tai tas kas amzinai arba iki gyvenimo pabaigos, pvz. vienoks ar kitoks fizinis judejimas. Jei kas imasi dietos turi suprasti kad tai - iki gyvenimo pabaigos, o jei tik pazaisti besikaninkinant - geriau visai nesiimti, nes anksciau ar veliau tai mesi. Manau kad tikslai veikia ir yra pasiekiami kada jie apibrezti ir konkretus, reikia zinoti daugmaz kaip, ka ir kada darysi o ne vien pasisakyti kad 'stengsiesi'

Brukštelk žinutę