Universiteto kvapas

Vakar kažkaip teko praeiti pro VDU universitetą, bet aš dar nedaėjęs iki jo, nepamatęs nei užrašo koks universitetas, nei koks fakultetas, supratau, kad artėju prie aukštosios mokymo įstaigos. Kaip? Aš jį užuodžiau. Jums turbūt pasidarė baisiai įdomu, koks gi tas universiteto kvapas? Gal mokslo? (Įdomu kaip mokslas galėtų kvepėti?) Gal knygų? Ne, deja, knygos kvepia tik degdamos arba, kai būna tik ką iš spaustuvės. Gal gražuolių kvepalais? Kažkuria prasme galima sakyti, kad taip. Tai vis dėl to koks tas universiteto kvapas? Cigarečių dūmų. Taip, taip perskaitėte teisingai, būtent cigarečių... (Matau, kaip nusivylę skaitytojai atsilošia savo kėdėse). Deja, pasaulyje nėra jokios fantastikos ar mistikos tik graudi realybė.

Čia reiktų pasakyti, jog VDU nėra išskirtinis universitetas, KTU bei kituose situacijos yra analogiškos. Prie pagrindinio įėjimo, kur kabo rūkyti draudžiantis ženklas, dažniausiai būna susispietę jaunuoliai traukiantis dūmą. Tai kuo gi dar galėtų kvepėti universitetas esant tokiai situacijai?

Žiema, kai būna taip šalta, kad bėgi kuo greičiau į vidų ir stengiesi nekvėpuoti, iš tikrųjų man jokio skirtumo rūko, kas prie durų ar ne. Bet pavasari, kai atšyla oras, taip norisi išeiti į kiemą įkvėpti gryno oro pasaldinto žydinčių gėlių (medžių) aromatu ir iškelti rankas į dangų... Išeini, įkvėpi... universiteto... ir rankos nusvyra iš nevilties... Ne gana to, kad universitete turi gadinti nervus, tai dar reikia gadinti ir plaučius. Ar įmanoma ką nors pakeisti? Sako, jei nori pakeisti pasaulį, pirmiausia reikia pakeisti save... Tai man pardėti rūkyti ar kaip? Gal kas turi geresnį pasiūlymą? Pripažinkim, jog tai yra problema ir rūkantis jaunimas prie universiteto durų, jo visai nepuošia.

Tęsiant tema, reikia pasakyti, jog Kaune įvyksta keletas įdomių dalykų. Vėl norima Laivės alėją padaryti nerūkimo zona. Šaunu! Kaip senais gerais laikais visi bėgs parūkyti į bromą arba į kokią nors kavinę. Beje, kavinėse rūkyti uždraus nuo 2007 metų, taigi atsižvelgiant į ateitį Kaune reiktų pastatyti keletą papildomų bromų.

Įdomų, kad draudimas rūkyti kavinėse motyvuojamos, tuo jog pažeidžiamos nerūkančiųjų teisės. Klausimas: tai rūkantieji nežmonės, kad neturi teisių?

Gaila, kad lietuviai moka tik drausti. Aš turiu geresnį pasiūlymą, kodėl iš to valstybei nepasipelnius? Sakykim, įvedamas naujas mokestis ar licenzija kavinei, kuri nori leisti rūkyti jos patalpose. Būtų galima imti po 100 Lt už staliuką arba už kėdę, arba už kvadratinį metrą. Gautus pinigus vyriausybė galėtų skirti sveikatos projektams, socialinėms nerūkymo reklamoms. Juk viskas taip paprasta.

Brukštelk žinutę