Už taiką keliuose

Šį kartą padiskutuosim apie pozityvų mąstymą ir socialinę reklamą.

Pirmoji reklama, kuri man užkliuvo Stop karui keliuose. Tai sena reklama ir apie ją jau daug kalbėta, bet pakalbėsim dar kartą.

Apie ką jūs pagalvojate išgirdę žodį karas? Pabandysiu paspėlioti: kraujas? Lavonai? Griuvėsiai? Fejerverkai? Hm… lyg ir ne, fejerverkai labiau siejasi su Naujais Metais. Sprogimai? Mirtis? Tankai? Kareiviai? Greitis? Jėga? Žudyti? Žūti? Slėptis? Rekomenduoju jums pasižiūrėti nuotraukas iš karo Irake, ne tas kur spausdina didieji laikraščiai, o necenzūruotas. Manau daugiau apie karą galvoti nenorėsite.

Ką pagalvojate išgirdę žodį taika? Aš pagalvoju apie mėlyna jūra, ramia, ramia, lygia kaip stiklas, apie žydrą dangų, kuriame nėra nei vieno debesėlio. Arba apie angeliukus, kurie laižo medų. O jūs apie ką pagalvojate? Ar jaučiate skirtumą tarp karo ir taikos?

Kas yra stop? Draudimas. Dabar prisiminkit vaikystę, jeigu jums drausdavo ką nors daryti, kaip jūs elgdavotės? Aš darydavau toliau, tik dabar iš principo ir su dar daugiau energijos, o jūs? Turbūt neveltui sakoma, kad draudžiamas vaisius skaniausias.

. Beje kokios spalvos stop ženklas? Ne, neatspėjote ne raudonos – kraujo. Rimtai pasižiūrėkite į visas reklamines akcijas visose vaizduojamas kraujas. Kad suprastumėte kur problema priminsiu populiariausių filmų sąrašą: Pjūkas(Saw), Pjūkas2(Saw II), Pjūkas3(Saw III), Pjūkas4 (Saw IV), Pjūkas5(Saw V), Pjūkas6(Saw VI). Ups... paskutinių dviejų dar neišleido, pritrūko kraujo. Žmonės bėga į kiną ir moka pinigus, kad pasižiūrėtų kraujo, o čia jums siūlo nemokamai.

Mano šitos reklamos versija, turbūt, jau supratote: Už taiką keliuose. Ar teigiami dalykai žmones veikia ne taip stipriai kaip neigiami? Galbūt, čia reiktų paklausti psichologo nuomonės. Tačiau jeigu pradėsim asocijuoti kelius su saugumu, ramybe, po kiek laiko ir patys pradėsim taip elgtis. Manau verta būtų pabandyti.

Ir antroji reklama vėlgi apie vairavimą. Ir vėlgi neigiama. Tiesa pasakius, niekaip neįsimenu koks jos šūkis: vairuok išgėręs, nevairuok neišgėręs, nevairuok blaivus, vairuok neblaivus? Ai, taigi paveikslėlyje parašyta: nevairuok išgėręs. Ir vėl neigiamas? Problema su neiginiais, kad žmonės linkę juos ignoruoti. Šūkis galėtų būti: vairuok blaivus? Ar ne?

Ne vienas sėkmės mokytojas yra pasakęs: į ką susikoncentruoti tą ir gauni. Galbūt laikas valstybiniu lygiu koncentruotis į teigiamus dalykus?

Brukštelk žinutę