Vat va tokios tos idėjos

Ateina idėjos ir, nieko neradę, išeina. Bet atėjo viena idėja ir rado kreivių veidrodžių karalystę. Įdomių dalykų ten jinai pamatė.

Idėjos būna geros ir blogos. Kažkodėl taip jau atrodo, kad visos tavo idėjos yra geros, o visos kitų žmonių idėjos yra blogos. Žmonės, kurie kritikuoja tavo idėjas – nieko nesupranta. Žmonės, kurie pristatinėja savo kvailas idėjas irgi nieko nesupranta.

Idėjos kaip žmonės. Vieni įlipa į troleibusą, kiti išlipa. Vieni važiuoja vos kelias stoteles, kiti keliauja gal net gi nuo maršruto pradžios iki pabaigos, tačiau tik bomžai žiema svajoja ten pasilikti amžinai. Ar daug bomžų tavo galvoje?

Troleibuse yra užrašas: talpa 100 žmonių. Įdomu, kiek idėjų telpa vienoje galvoje?

Piko metu troleibuse prisigrūda labai daug žmonių, būna sunku praeiti ir kvėpuoti. Ar galvoje būna piko metas? Ar idėjos gali uždusti nuo gaivaus vėjo stokos?

Idėjos būna paprastos ir sudėtingos. Paprastų idėjų žmonės nemėgsta, nes jos atrodo per daug lengvai įgyvendinamos, kad būtų geros. Sudėtingos idėjos žavi daugelį žmonių, tačiau vos vienas kitas jas sugeba sėkmingai įgyvendinti.

Kai kas nors įgyvendina paprastą idėją, pas jį ateina daugybė žmonių sakydami: žinai, aš irgi galvojau kažką panašaus.

Idėjos būna tokios, kurių negaila atiduoti ir tokios apie, kurias kalbėti gaila. Kuo mažiau idėjų turi, tuo labiau brangina savo turimas. Kuo labiau saugoma, slepiama, tausojama idėja, tuo blogesnė jinai yra.

Idėjos, kurių negaila atiduoti, dažniausiai yra tokios be kurių galėtum gyventi, nors jeigu kas nors įgyvendintų, pats apsidžiaugtum.

Idėjų, kurių negaila atiduoti, dažniausiai niekas nenori imti. Ne todėl, kad jos blogos, tiesiog kiti žmonės irgi neturi noro ar galimybių jas įgyvendinti.

Dažnai net nepastebi kaip tos pačios idėjos vis grįžta ir grįžta pas šeimininką. Tiesa, grįžę po ilgesnio laikotarpio jos neatrodo identiškai, būna labiau subrendę, solidesnės. Pavyzdžiui mokykloje leidai mokyklos laikraštį ir štai žiūrėk po dešimties metų rašai straipsnius rimtam laikraščiui turinčiam auditoriją visoje šalyje, nors universitete studijavai visai ne žurnalistiką.

Žmonės, kurie nebijo pristatinėti savo idėjas viešai, yra arba visiški kvailiai, arba labai drąsūs. Iš pirmo žvilgsnio gali būti labai sunku atskirti, kuriai kategorijai žmogus priklauso.

Idėjos būna visų arba originalios. Pirmos penkios idėjos atėję į galvą retai kada būna originalios. Jos kaip kekšės keliauja iš vienos galvos į kitą, kad patenkintų žmogaus savimeilę. Idėjos apie kurias žmonės dažniausiai nenori kalbėti būna iš pirmų penkių. Apie kekšes žmonės irgi nemėgsta viešai girtis.

Originalios idėjos nebūtinai yra geros. Tikrai originalių idėjų žmonės dažnai ne tik nepriima, bet dar ir priešinasi jų įgyvendinimui.

Gerai idėjai virsti geru produktu reikia dar ir gero laiko. Per anksti pasėta idėja vaisių neveda. Per vėlai pasėtos idėjos vaisiai maži ir nelabai skanūs.

Vat va tokios jau tos idėjos.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)