Verslininkas ar entrepreneris?

Anglai turi du žodžius businessman ir entrepreneur. Pirmasis lietuviškai išsiverčia kaip verslininkas, o antrajam kalbininkai nesugalvojo atitikmens, todėl teks palaužyti liežuvį lietuvinant anglišką griozdą. 

Šiandien norėjau pasvarstyti kuo pirmasis ir antrasis žmogus skiriasi. Šis įrašas remiasi Bo Peabody mintimis išfiltruotomis per mano pasaulio prizmę.

Kas yra verslininkas? Turbūt pirma mintis, kuri ateitų į galvą būtų – žmogus, kuris turi verslą. Ne, toks atsakymas manęs netenkina. Verslininkas yra žmogus, kuris žino iš kur atsiranda pinigai. Galbūt jis žino tik vieną būdą, bet žino jį gerai ir nuolatos kartoja. Verslininkas - tai kantrus lyg buhalteris žmogus, nuolatos kartojantis tam tikrus veiksmus, kurie užtikrina pelną jo verslui. Pavyzdžiui Bilas Geitsas buvo geras verslininkas, jis kūrė mažą įmonę ir užaugino ją iki milžiniškos korporacijos.

Kas yra entrepreneris? Vienas dalykas, kuris man visada neduodavo ramybės sukantis startupų bendruomenėje, kad visi čia kalba apie idėjas ir kad idėjoms įgyvendinti reikia pinigų, tačiau niekas nekalba apie verslo planus tuos pinigus uždirbti. Kaip manote kodėl? Todėl, kad entrepreneris nežino iš kur atsiranda pinigai!

Tai kas yra entrepreneris? Žmogus, kuris turi daug idėjų, tačiau nežino kaip iš jų uždirbti. Bo Peabody pirma idėja buvo tripod svetainė, kuri niekada nenešė pelno, vėliau jis įkūrė dar šešis verslus. Twitter įkurtas 2006 metais vis dar ieško savo verslo modelio. Beje, Twitter kūrėjų portfelyje irgi galima suskaičiuoti neblogą derlių kitų firmų, vienos sėkmingai parduotos Google, kitos ne tokios sėkmingos. Entrepreneris priešingai nei verslininkas nesugeba ilgai susikoncentruoti ties viena idėja, todėl jo gyvenimo kelias yra nužymėtas daugybę įvairių veiklų.

Aišku, jeigu entreprenernis nežino iš kur atsiranda pinigai, tai kaip jis galiausiai praturtėja? Trumpas atsakymas – nepraturtėja. Mes žinome tik apie kelis sėkmingus pavyzdžius, kurie paturtėjo, nes apie juos kalba visi. Bet tokių yra vienas iš tūkstančio. Apie likusius 999 niekas nekalba.

Vis tik kai kurie yra pakankamai sėkmingi, jog taptų turtingi. Ką aš tuo noriu pasakyti? Neužtenka turėti gerą idėją, dar reikia būti tinkamoje vietoj, tinkamu laiku ir pažinoti tinkamus žmones. Kai su gera idėja entrepreneris sutinka tinkamus žmones (investuotojus), jie pasamdo gerus vadybininkus, kurie mėgaujasi kartodami tą patį dalyką kiekvieną dieną ir uždirba pinigus, taip atrišdami rankas entrepreneriui ir leisdami jam susikoncentruoti ties tuo ką jis sugeba geriausiai – generuoti idėjas.

O kaip manote jūs koks skirtumas tarp verslininko ir entreprenerio?

Brukštelk žinutę