Vilniaus miesto automobiliai

Šį kartą užsiimsime popsu ir rašysime apie tai, apie ką visi kalba ir rašo – savaime suprantama apie automobilius. Tikiuosi jau visi girdėjo apie labai originalią Vilniaus savivaldybės idėją – nemokamas stovėjimo vietas mažiems automobiliams?

Aš kažko neįsikertu, gal kas nors man galėtų paaiškinti kaip maži automobiliai gali sumažinti kamščius? Juk automobiliu skaičius kamštyje bus toks pat? Na taip vizualiai kamštis atrodys mažesnis, bet juk tai tik optinė apgaulė. Kitas man nesuprantamas dalykas yra kodėl mažiems? Juk beveik visur yra nubraižytos stovėjimo linijos, taigi mažas ar didelis, stovėjimo vietų skaičius vėlgi toks pats. Ko aš nesuprantu?

Kaip išspręsti kamščių problemą? Pirmiausia reiktų panaikinti visus nereikalingus šviesoforus, suprantu, kad sankryžose reikalingi šviesoforai, bet yra vietų kur gatvė tiesi kaip [užbaikite mano mintį], tačiau stovi šviesoforas kaip didelis. Kitas sprendimas – padidinti greiti, logiška, kad greičiau važiuojant daugiau automobilių per valandą pravažiuos tą pačią atkarpą. Taip, taip aš žinau, kad greitis buvo sumažintas dėl žmonių saugumo, bet apie saugumą pakalbėsime kitą kartą. Ir paskutinis labai radikalus pasiūlymas – padidinti benzino kainą tris kartus.

O dabar grįžkime prie temos: Vilnius išsirinko 19 automobilių, kadangi aš nežinau, bet man įdomu ką jie išsirinko, pamaniau kad ir kitiems gali būti įdomu:

Chevrolet Spark

Aš žmogus praktiškas todėl iš karto susidomėjau kainomis nuo 25 iki 30 tūkstančių litų.

Citroen C1

Iš karto pasakysiu, jog šis automobilis brangesnis nuo 30 iki 40 tūkstančių litų.

Citroen C2

Turbūt visi puikiai supranta, jog už kiekvieną skaičių reikia mokėti po 10 tūkstančių, taigi kaina nuo 40 iki 50 tūkstančių.

Fiat 500

Fiat puslapis man pasirodė kažkoks kreivas, bet jeigu gerai supratau tai kaina nuo 35 iki 50 tūkstančių.

Fiat Panda

Mano didelei nuostabai šis automobilis pasirodė pigesnis už savo broliuką nuo 25 iki 40 tūkstančių.

Ford Ka

Dabar supratau, kad automobilių kainų lubas galima ir pakelti ir mano nurodyti skaičiai yra labai apytiksliai vis dėl to šio automobilio kaina yra nuo 30 iki 50 tūkstančių.

Hyundai i10

Cha! Atrodo, kad kol kas šio automobilio nusipirkti Lietuvoje negalima, jeigu vis dėl to kas nors žinote jo kainas, parašykite įdomu.

Kia Picanto

Dar vienas saitas padarytas kreivomis rankomis, bet mes juk kalbam apie kainas: nuo 30 iki 45 tūkstančių.

Peugeot 107

Trumpai - kainos nuo 30 iki 45 tūkstančių.

Renault Twingo

Kodėl negalima kainų surašyti žmogiškai? Kas nors man pasakykit, kiek kainuoja šis mažylis.

Subaru Justy

Pastebėjau, kad šio automobilio siūlomi tik du variantai, kaina nuo 35 iki 40 tūkstančių.

Toyota Aygo

Trumpai - kaina nuo 30 iki 40 tūkstančių.

Smart

Smart turbūt vienintelis automobilis, kurį žino visi. Jūs greičiausiai jau supratote, pažvelgę į nuotraukas, ką norėčiau priparkuoti centre nemokamai. Tiesa pasakius, radau kur išsinuomoti šį automobilį, bet nusipirkti – ne...

Mini One/Cooper

Mini One ir Mini Cooper du skirtingi automobiliai, tik neklauskite manęs, kuris yra kuris. Jaučiuosi nusivylęs, nes nesugebėjau surasti jų kainos.

Peugeot 1007

Atkreipėte dėmesį į duris? Įdomus sprendimas, bet kažkaip abejoju jo patogumu. Beje, tai dar vienas automobilis, kurio Lietuvoje nusipirkti negalima... Na aš neradau naujų automobilių kainų, o padėvėti nuo 30 tūkstančių.

Suzuki Swift

Šio automobilio yra pateikiami tik du variantai kaina nuo 40 iki 45 tūkstančių.

Toyota Yaris

Atrodo šis mažylis brangiausias iš viso iki šiol išvardintų modeliu kaina nuo 40 iki 60 tūkstančių.

Suzuki Jimny

Prisiminus, kaip visai neseniai Vilnius plaukė, reikia pasidžiaugti, jog valdžia buvo tokia protinga, kad įtraukė bent vieną džipą į sąrašą. Deja, informacija apie kainas kol kas tik ruošiama...

Nissan Micra

Trumpai – kaina nuo 40 iki 55 tūkstančių.

Tai štai ir visi automobiliai. Ką aš apie juos manau? Pirmus penkis surasti buvo įdomu, paskui prasidėjo nauji, ne tokie populiarūs modeliai, be gilios istorijos ir nelabai mėgstami tuninguotojų, tai kažkaip viskas pasidarė nuobodu. Neatsimenu kurio konkrečiai automobilio, tačiau skirtingų nuotraukų skaičius buvo 4, o visuose puslapiuose sudėtos tos pačios oficialios nuotraukos. Taip pat nusivyliau Lietuvos automobilių prekybininku požiūriu į interneto svetaines, kaip matote nevisų automobilių kainas galėjau pateiti.

Žinot ko aš pasigedau? A klasės Mersedeso. Na, bet jeigu rinktis iš to kas yra tai pigiausias Chevrolet Spark, nors galbūt kaip dabar madinga reiktų pirkti džipą - Suzuki Jimny. O arčiausiai mano širdies - Mini Cooper.

Brukštelk žinutę