Žvalgo problema specialistų pasaulyje

Yra toks posakis:
"Devyni amatai - dešimtas badas"
Tavo įrašas puikiai iliustruoja ką jis reiškia :D

Žvalgas? Čia tavo sugalvotas terminas ar iš tos knygos ? Šiaip tavo išvardintus žmones galima rasti čia http://en.wikipedia.org/wiki/Polymath
Tačiau man atrodo, kad jie tuos dalykus išmanė gana gerai, ar ne? Visai kas kita yra kai kažkuo domiesi laisvalaikiu ir dar epizodiškai. Ypač kai turi gausybę pomėgių. Ar nesigauna taip, kad tą ar aną dalyką išmanai tik paviršutiniškai?
Pavyzdžiui aš savo reikmėms galiu sukodinti bet ką su php, tačiau php programuotoju įsidarbinti nepavyko :) Galiu sukurti kompiuterinį žaidimą, bet jo niekas nežaistų :D ir t.t.

Dėmesio stoka ir "viskas nusibosta" _man_ panašu į disciplinos trūkumą(Gal taip ir nėra). Jeigu yra darbas, ji reikia padaryti *iki galo*. Nes kitaip koks tu profesionalas, jei pasiplauni kaip myžnius mažvaikis vos tik kai pasidaro sunku ;)

Kita vertus, kam pergyventi, kad domina daug dalykų. Skaitant šį įrašą man pasirodė tarsi tai būtų kažkoks prakeikimas. Kartais kurybingiems žmonėms reikia susidaryti "big picture" kaip veikia pasaulis, o tam tikrai neužtenka gerai išmanyti _tik_ vieną sritį.

Visiškai teisingai, darbą, kad ir ką bandai, reikia padaryti iki galo. Jeigu visai nekabina pasirinkta sritis, tai meti net nepradėjęs ir nesakai "čiupinėjau, žinau, kas tai yra". Pvz., galiu įsisiūti sagą ar susiūti iširusias siūles, bet visiškai netraukia siuvinėjimas ar drabužių modeliavimas.
Praktiškai visi daug pasiekę žmonės yra tvirtinę, kad ne kartą buvo atėjęs momentas, kai norisi viską mesti, kai supranti, jog nėra prasmės tęsti ir visi aplinkiniai sako, kad tu tam negabus. Tačiau nepasidavė, ėjo į priekį, tęsė darbus ir tapo tuo, kuo jie yra dabar.
Žmogus niekada nėra gabus tik vienoje srityje. Nes pilna pavyzdžių, kai buhalteris dėlioja skaičiukus ir svajoja parašyti knygą arba keliauti, o rašytojas rašo knygą ir galvoja, geriau jis būtų koks buhalteris, kad turėtų "tvirtą" profesiją pragyvenimui.

Į temą
http://zenpencils.com/comic/130-sylvia-plath-the-fig-tree/

Į temą
http://gyvenimas.delfi.lt/karjera/kaip-atsidurti-tinkamoje-vietoje-tinkamu-laiku.d?id=62293201
Tam, kad suveiktų, šiuos žingsnelius reikia kartoti kasdien, griežtai nepraleidžiant nė vienos dienos bent jau mėnesį. Geriau, kad ilgiau.

Klausi, o kame stebuklas? – stebuklo nėra. Tiesiog sustingusiame, suglebusiame kūne retai kada gimsta naujos ir šviežios mintys. Kūne, kuris nepratęs prie disciplinos ir drausmės, retai kada atsiranda valios užbaigti pradėtus darbus. Kūnas, kuris nepratęs pakentėti tam, kad pasiektų finišą, tikrai nenorės aukotis ir dėl tų nuostabių tikslų, kurie transformuotų tavo gyvenimą. Žmogui, kuris nepajuto malonumo nugalėti save, sunku pasitikėti ir didžiuotis savimi – o tai viena dažniausių priežasčių, kodėl išsižadama svajonių.

Brukštelk žinutę