Hal Clement - Ekspedicija "Trauka"

Žemiečiai atranda labai keistą planetą, jos poliuose traukos jėga viršija net septynis šimtus kartų žemiškąją, tolstant nuo polio traukos jėga mažėja, o ties pusiauju jinai yra net gi mažesnė už žemiškąją. Norėdami ištirti šį reiškinį žemiečiai į polių nusiunčia savo tyrimų aparatą, kuris sugenda.

Nenorėdami prarasti savo brangios įrangos ir vertingų tyrimų duomenų žemiečiai įkalba čiabuvius jiems padėti. Šį knyga yra apie čiabuvių prekeivių būrio vadovaujamo kapitono Barlenando kelionę nuo pusiaujo iki ašigalio. Keliaudami jie patiria šiek tiek nuotykių, tačiau didžioji knygos dalis yra tiesiog gamtos aprašymai.

Patys ateiviai knygos pradžioje yra lyginami su krabais: yra plokšti, turi žnyples, bet eigoje kažkaip virsta į kirminus, kurie eina pritraukdami savo kūno dalis, o žiūri į dangų išriesdami savo kūną. Jeigu turite lakią vaizduotę, jums turbūt nekils problemų įsivaizduoti kažkokį hibridą atitinkantį abu aprašymus, man asmeniškai, tai buvo kiek keblu.

Čiabuviai galiausiai pasiekia numatytą tikslą, tačiau realiai knyga yra kaip ir be pabaigos. Atrodo, kad kažkuriuo metu autoriui tiesiog nusibodo rašyti gamtos aprašymus, todėl jis tiesiog ėmė ir sustojo.

Mano vertinimas:

– skaitosi lengvai, vietomis net gi labai maloniai, tačiau veiksmo trūksta kaip vandens dykumoje.

Brukštelk žinutę