Knyga. Andre Norton - Raganų pasaulis

Jeigu turėtumėte galimybę palikti gimtąją Žemę ir persikelti į kitą pasaulį, kurio jūs troškote visą gyvenimą nesąmoningai, ar pasinaudotumėte ja?

Pulkininkui Saimonui Tregartui tokio galvosūkio spręsti nereikia, jeigu jis lieka Žemėje – jis miręs. Taigi, jis ilgai negalvodamas persikelia į kitą pasaulį, senovinį pasaulį, kuriame galioja magija. Tiesa, magija gali užsiimti tik moterys ir tik vienos karalystės moterys, dėl šios priežasties tos karalystės nekenčia visos jos kaimynės ir nuolatos puldinėja. Negana to dar atsiranda nauja grėsmė iš jūros – Koldero demonai. Niekas nežino kaip atrodo Koldero kariai, nes niekam nepavyko jų paimti į nelaisvę, dar daugiau niekam nepavyko jų nugalėti, todėl visi mano kad kolderiečiai yra demonai. 

Nors pasaulis ir svetimas, čia kariaujame kitokiais ginklais nei pulkininkas įpratęs, tačiau jo patirtis bei taktika tikrai pravers ir pavers jį naudingu žmogumi. Negana to Saimonas vienintelis vyras, kuris jaučia vietinių raganų naudojamą magiją. 

 Perskaitęs knygą pirmiausiai pagalvojau: su tokia pabaiga, tikrai galima parašyti tęsinį ir turbūt ne vieną. Taigi pirmiausiai nuėjau į Eridano puslapį ir ten pamačiau: Andre Norton - Raganų pasaulio voratinklis, Andre Norton - Trise prieš raganų pasaulį. Tuomet pasiklausiau Wikipedijos ir paaiškėjo, jog Raganų pasaulio seriją sudaro... tiesa pasakius be skaičiaus... Ar kada nors visos knygos bus išverstos į lietuvių kalbą? Abejoju.

Mano vertinimas:

– neįpareigojantis skaitalas žmonėms mėgstantiems nuotykius.

Brukštelk žinutę