Knyga. Arthur C. Clarke - Miestas ir žvaigždės

Ką manote apie knygas, kur dialogai sudaro mažiau nei 10% teksto? Knygos pagrindą sudaro pagrindinio veikėjo mintys ir aplinkos aprašymai...

Ar norėtumėte būti nemirtingi? Diasparo gyventojai yra nemirtingi. Gyvenime jie gali daryti ką nori: žaisti, kurti menus, užsiimti filosofija ar dar kuo nors. Kai nusibosta gyventi, jie surikiuoja savo atsiminimus, nereikalingus ištrina ir tuomet Centrinis Kompiuteris įrašo jų sąmonę į atminties banką. Kada nors po 10.000 metų kompiuteris jiems duos naują kūną ir žmonės atgims naujam gyvenimui.

Pagrindiniam romano veikėjui Alvinui nepasisekė - jis unikumas - gimė pirmą kartą, jis neturi ankstesnių gyvenimų prisiminimų. Ne gana to, jis niekaip negali prisitaikyti prie kitų žmonių gyvenimo ritmo. Jo nedomina daugelis miesto gyventojų mėgiamų dalykų ir nekamuoja tokios baimės. Visi miesto gyventojai, tiesiog paniškai bijo pagalvoti, kas atsitikti, jeigu jie išeitų už miesto ribų, tuo tarpu Alvinas to trokšta.

Dabar truputi spoilerio. Alvinas įgyvendina savo sumanimą išvyksta iš miesto ir atranda kitą miestą - Lysą. Lyse žmonės negyvena amžinai, tačiau gali skaityti mintis. Klausimas: kurioje bendruomenėje norėtumėte gyventi?

Ką dar atrando Alvinas pasiskaitykite patys. Knyga skaitosi lengvai ir palyginus įdomiai, bet pabaiga, tokia... Nu tokia... Visiškai sugadino nuotaiką ir privertė sumažinti knygos įvertinimą.

Skaitant knygą akis tiesiog bado vienas dalykas - pagrindinis veikėjas mąsto kaip 20 amžiaus enciklopedija. Jeigu žmogus gyvena po milijono metų postapokaliptineme pasaulyje, tai logiška būtų manyti, kad jis nežino kas atsitiko mūsų laikais (~1945) ir taip pat manytum, jog nežino kokia fauna ir flora augo. Tačiau pagrindinis veikėjas ne tik geriau nei aš išmano gamtą, bet ir mąsto labai ribotomis to meto sąvokomis...

Knygoje taip pat yra apsakymas "Tamsos siena", beje, parašytas tokiu pačiu stiliumi. Vaikystėje Šerveinui tėvas parodė tamsią sieną tolumoje juosiančią visą pasaulį, jis visą gyvenimą svajojo sužinoti, kas už tos sienos. Kas už tos sienos sužinosite, perskaitę apsakymą.

Mano vertinimas:

- knyga skaitosi lengvai, bet pabaiga, gadina visą gerą įspūdį apie knygą.

Brukštelk žinutę