Knyga. Clifford D. Simak - Tai, kas lemta

Agentas Ešeris Satonas buvo išsiųstas tirti Gulbė 61 planetą. Po dvidešimt metų jis grįžta į Žemę su laivu, kuris skristi negali. Pagrindinis Žemės valdytojas Adamsas gauna perspėjimą, jog Satoną reikia nužudyti, nes jis parašys knygą, kuri sukrės visus ir lems Žemės kosminės imperijos žlugimą.

Knyga pristato įdomų pasaulį, kurio niekada nebus. Mes niekada nevažinėsime atominiais automobiliais ir labai tikėtina, jog ateityje neskaitysime popierinių laikraščių.

Knygos pasaulyje žmonės išsibarstę po visas galaktikas ir žmonių yra labai nedaug. Kad užpildyti darbo jėgos (?) trūkumą žmonės sukūrė androidus, kurie nuo žmonių skiriasi tik tuo, kad negali daugintis ir turi gamybos numerį įspaustą ant kaktos.

Dabar jau prasidės spoileriai. Knyga, kurią parašys Satonas teigs, jog visi yra lygūs. Tai bus kaip pagrindas androidams už kovą dėl savo teisių. Tačiau ta kova nebus karas kaip mes jį suvokiame, tai bus karas su kelionėmis laiku. Tarpusavyje kariauja trys grupės. Pirmoji nori nužudyti Satoną, kad jis knygos neparašytų. Antroji nori, kad Satonas išleistų šiek tiek pakoreguotą knygą, kurioje teigtų, jog tik žmonės turi likimą. Na ir trečioji, kuri nori išsaugoti status quo.

Kai skaitau savo parašytą aprašymą, tai atrodo labai įdomi, daug nuotykių žadanti knygą, deja… Knyga yra gan paini, vietomis aš net du kartus perskaitęs nesupratau kas atsitiko. Knygos pabaiga tarsi ir turi tvistą, tačiau jis greičiau yra nusivylimas nei netikėta džiuginanti staigmena.

Mano vertinimas:

– manęs visiškai nesužavėjo.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)