Knyga. Edmond Hamilton - Žvaigždžių karaliai

Šią knygą sudaro vienas mini romanas Edmond Hamilton "Žvaigždžių karaliai" ir trys apsakymai: Leigh Brackett "Šešėliai", Robert Sheckley "Valties maištas" ir Robert Sheckley "Voverė rate".

Ką manytumėte apie kosmodramą parašytą 1949 metais?

Edmond Hamilton "Žvaigždžių karaliai". Džonas Gordonas, buvęs karo lakūnas, dabar Niujorko firmos darbuotojas, vieną naktį išgirsta neįtikėtiną pasiūlymą - apsikeisti kūnais (Panaši idėja Robert Sheckley - Sielų mainai). Iš pradžių pagalvoja, kad sapnuoja, tačiau pasiūlymas pasikartoja. Jis sutinka apsikeiti kūnais su ateities galaktikos Imperijos princu Zartu Arnu. Zartas Arnas yra mokslininkas tyrinėjantis praeitį vienoje nuošalioje Žemės laboratorijoje, jis labai atitolęs nuo Imperijos reikalų ir nežino, jog jinai stovi ant karo slenksčio. Taip netikėtai Džonas Gordonas įtraukiamas į ateities nuotykių sūkurį. Daugiau nepasakosiu, tik pasakysiu, jog tai nuostabiausia pasaka, kokią esu skaitęs.

Leigh Brackett "Šešėliai". Žmonių laivas nusileido neištyrinėtoje planetoje ir aptiko keista gyvybės forma - šešėlius. Kas jie: draugai ar priešai? Tai silpniausias kūrinys šioje knygoje. Beje, Leigh Brackett yra Edmond Hamilton žmona.

Du Robert Sheckley apsakymai pasakoja apie Astronominę Antientropinę Aberacinė Geriausią Planetų Dezinfencijos Tarnybą bei du jos darbuotojus Arnoldą bei Gregorą. "Valties maištas" istorija, kaip du vyrukai nusipirko labai protingą kosminę gelbėjimosi valtį, kuri norėjo pasirūpinti jų saugumu ir sveikata, deja, valties ir šeimininkų nuomonė šiuo klausimu išsiskyrė. "Voverė rate" pasakoja apie jų bandymą išnaikinti nematomus graužikus. Kodėl apsakymas pavadintas "Voverė rate"? Gal čia neteisingas lietuviškas vertimas? Arnoldo ir Gregoro nuotykiai skaitosi labai linksmai, savaime suprantama rimtai nusiteikus, tokių istorijų skaityti negalima, bet aš mielai paskaityčiau daugiau apie jų nuotykius.

Mano vertinimas:

- geri kūriniai atsparūs laikui.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)