Knyga. Isaac Asimov - Amžinybės pabaiga

Ar norėtumėte vieną dieną gyventi viename šimtmetyje, o kitą dieną jau visai kitame? Tai įmanoma, jums tereikia patekti į superorganizaciją kontroliuojančią visą pasaulio istoriją, visą realybę. Tos organizacijos darbuotojai vadinami Amžinaisiais.

Tai sudėtinga organizacija. Jai reikia daug įvairių darbuotojų. Stebėtojai stebi įvykius viename ar kitame šimtmetyje. Skaičiuotojai apskaičiuoja reikiamus pakeitimus. Sociologai atlieka tautų tyrimus bei ieško vieno ar kito pakeitimo pasekmių civilizacijai. O patį baisiausią darbą - pakeitimų įgyvendinimą atlieka technikai. Tiesa yra vienas "bet", visi organizacijos nariai yra tik vyrai.

Organizacija stebėdama ir keisdama realybę stengiasi, jog viename ar kitame šimtmetyje gyvenimas taptų geresnis, naikina karų, ligų ir kitus pavojus. Organizacijos nariai mano, kad jie padeda žmonėms gyventi geriau, tačiau taip mano nevisi.

Technikas Endriu Harlanas greitai pakilęs karjeros laiptais ir tapęs asmeniniu Vyriausiojo Skaičiuotojo Tviselo techniku mėgaujasi suteikiamomis privilegijomis ir džiaugiasi, gaunamomis specialiomis užduotis. Vienos tokios užduoties metu jis sutiko moterį Nois Lambent. Ką man dar be pridurti? Dėl visko kaltos moterys. Tiesiog pasiskaitykite patys.

Mano vertinimas:

- labai gerai supainiota istorija ir įdomiai papasakota, tenka skaityti iki pat paskutinio puslapio norint suprasti: kas? kodėl? kaip?

Brukštelk žinutę