Knyga. John E. Stith - Neverendo paslaptis

Lenas Dilionas keliauja į gimtąją planetą, į klasiokų susitikimą. Jis labiausiai nori susitikti su savo vaikystės meile Tese, kurios mokyklos baigimo. 

Neverendas nėra tradicinė planeta, visas gyvenimas joje vyksta urvuose po žeme. Lenui labai nepatiko gyventi tokioje planetoje, kur jis negalėjo matyti nei saulės, nei žydro dangaus. Nepakęsdamas nuolatinio buvimo uždaroje erdvėje Lenas baigęs mokyklą iš karto išvyko, kartu kvietė ir Tesę, bet ši atsisakė. Praėjus dešimčiai metų vyriškis, mano jog palikti savo jaunystės meilę buvo jo didžiausia klaida.

Atvykęs į Neverendą sužino, jog prieš porą mėnesių buvo nužudytas Tesės tėvas, muziejaus savininkas. Muziejui atitekus Tesei, kažkas iš karto pasisiūlo jį nupirkti. O moteriškei nesutikus pradeda jai grasinti ir netgi kėsinasi nužudyti. Lenas negali palikti savo draugų nelaimėje, o ypač todėl, kad jis dirba slaptuoju planetų Sandraugos policininkų.  

Muziejuje nėra nei vertingų eksponatų, o ir pats muziejaus pastatas nėra labai vertingas, tai ko tuomet gali norėti nusikaltėliai?

Mano vertinimas:

– knyga lengvai skaitosi ir palieka teigiama nuomonę.

Brukštelk žinutę