Knyga. Kosmoso verpetas

Šią knygą sudaro dešimties apsakymų rinkinys.

Arthur C. Klarke – „Kosmoso verpetas“. Apsakymas apie vyrą, kuris skirsdamas iš Mėnulio į Žemę norėjo sutaupyti pinigų, dėl to pakliuvo į labai keblią padėtį.

Arthur Porges – „Musė“. Apsakymas apie geologą aptikusį labai keistos rūšies musę.

Fritz Leiber – „Kibiras oro“. Apsakymas pasakoja apie žmonių šeimą išgyvenusią po katastrofos. Į Saulės sistemą atskirdo užgesusi žvaigždė ir paskui save nusitempė Žemę. Dėl to Žemėje atšalo oras ir virto kristalais, kuriuos išgyvenę žmonės kasa kibirais ir šildo prie žindinio.

James H. Schmitz – „Senelis“. Apsakymas pasakoja apie planetos naujakurių iškyla, kuri būna netikėtai sugadinta. Seneliu vadinamas vietinis planetos gyvūnas labai panašus į plaustą.

Ray BradBury – „Galbūt net ir sapnus regėt...“. Apsakymas pasakoja apie vyrą, kurio kosminis laivas sudužo asteroide. Pasirodo asteroide vaidenasi.

Williams Tenn – „Bausmė Avansu“. Ateities pasaulyje žmonės gali atlikti bausmę avansų. Atlikę septinių metų katorginę bausmę negyvenamose planetose, gauna teisę nužudyti vieną žmogų. Įspūdingiausias apsakymas šitoje knygoje.

Clifford D. Simak – „Užtvara“. Apsakymas apie pasaulį, kuriame žmonės gali veikti ką nori, gali gauti ką nori, bet asmeninis pasitenkinimo indeksas vis tiek krenta.

Bob Shaw – „Tamsi naktis žaislų šalyje“ apsakymas 1989 metais apdovanotas British SF award premija. Tai labai tragiškas apsakymas apie „Biodohas“ – konstruktorių, kuriuo galima sukonstruoti bet kokį gyvą padarą.

Larry Niven – „Neutroninė žvaigždė“ apsakymas 1967 metais apdovanotas HUGO premija. Kompanijos „Dženeral Proudakts“ laivu skridę mokslininkai būna nužudyti neaiškiomis aplinkybėmis. Kompanijos atstovas pasamdo stipriai prasiskolinusį pilotą Beovulfą Šeiferį pakartoti skrydį ir išsiaiškinti nelaimės priežastis. Linksmas apsakymas.

Barry B. Longyear – „Prieše mano“ apsakymas 1979 apdovanotas HUGO ir NEBULA premijomis. Tai sutrumpinta Robinzono Kruzo istorijos versija, tik vietoj Penktadienio čia ateivis. Nelabai linksma, bet palyginus įdomi istorija.

Mano vertinimas:

– vieni apsakymai verti dėmesio daugiau nei kiti.

Brukštelk žinutę