Knyga. Michael Moorcock - Amžinybės ritualai

Ką manote apie alternatyves realybes? Alternatyvias Žemės planetas?

Mokslininko Faustafo organizacija užtikrina gyvybės palaikymą 16 alternatyvių Žemės planetų. Jos nėra vienodos, vienuose tyvuliuoja gėlo vandenyno jūros, kitose neįžengiami miškai, trečiose didžiuliai dykumų plotai. Vienose gyvena daug žmonių, kitose vos vienas kitas. Tačiau yra ir kitų keistų dalykų, pavyzdžiui vienoje planetoje laikas tarsi sustojo 1910 metais, kitoje - 1950.

Nors didžiąją laiko dalį Faustafo vadovaujama organizacija užsiima trūkstamų resursų tiekimu iš vienos planetos į kitą, tačiau jiems nuobodžiauti netenka, nes paslaptingi Naikintojų legionai siekia planetose sukelti Nestabilios Materijos Padėti t.y. jas sunaikinti, tuo tarpu Faustafas su savo komanda priešinasi visomis pastangomis.

Ši istorija, kažkuo primena Sergej Lukjanenko "Juodraštis". Knygos pradžia labai įtraukianti, tačiau pabaiga banali.

Įdomu, kad romanas parašytas 1967 metais, o veiksmas vyksta 2010, tačiau priešingai nei realybėje, knygoje pasaulis vis dar pasidalinęs į rytų ir vakarų bloką, taip kaip per Šaltąjį karą, negana to blokai dar sukelia ir Branduolinį karą.

Aš mėgstu sakyti, jog gera fantastika nesensta, bet šitam romanui to taikyti negalima.

Knygoje taip pat yra du apsakymai, kurie, beje, yra žymiai geresni nei romanas.

Harlan Ellison - Pabėgimas į žvaigždes. Dildos planetą užpuolė ateivių kibenų didžiulės pajėgos. Žmonių armija sutriuškinta, tačiau jų vadas sugalvoja apsukrų būdą, kaip išgelbėti likusius gyvuosius. Sugaunamas narkomanas Benas Talantas ir jo viduje įsiuvama bomba, galinti sunaikinti visą planetą. Vadas pateikia ultimatumą ateiviams: jeigu neleis jiems pasitraukti iš planetos, tai sunaikins ją su visu ateiviu laivynu, o jeigu leis pasitraukti tuomet ateiviai galės patys nusileisti ir nukenksminti bombą. Tiesa, jis nepasako, kad ta bomba juda. Benas yra paliekamas vienas prieš ateivius. Kaip jam seksis perskaitysite apsakyme.

Harlan Ellison - Regėjimas. Apsakymas apie moterį, turinčią stebuklingas akis - galinčias matyti žmonių likimus. Deja, toks gebėjimas džiaugsmo nesuteikia.

Mano vertinimas:

- vertinimą pakėliau dėl apsakymų. Nežinau ar vertą skaityti romaną, bet apsakimus tikrai verta.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)