Knyga. Michael Moorcock - Korumo kronikos

Ši knyga sudaryta iš dviejų dalių: Jautis ir Ietis bei Ąžuolas ir Avinas t.y. ketvirta ir penkta Korumo ciklo dalys. Pataisykit mane jeigu klystu, bet paskutinioji Korumo ciklo dalis – Kardas ir Eržilas niekada nebuvo išleista lietuvių kalba.

Jeigu ne melancholiški ir depresiniai Korumo praeities prisiminimai, tai visą ciklą būtų galima padalinti į dvi trilogijas: Kalavijų valdovų ir Foi-Mjėrų.

Jautis ir Ietis. Veiksmas prasideda 80 metų, po trečios knygos pabaigos. Krem-Kroicho tauta patekusi į rimtą bėdą nusprendžia kreiptis į pagrindinį savo dievą maldomis – Korumą. Taip Korumas yra perkeliamas į kitą laiką/erdvę/pasaulį, kurį baigia užkariauti Foi-Mjėrai. Foi-Mjėrai kažkuria prasme yra sniego žmonės. Tai milžinai, kurie ten kur keliauja skleidžia rūką ir šaltį. Kaip ir priklauso tikrai pasakai, pagrindinis herojus Korumas turi rasti Brionako ietį, kuri gali sutramdyti Krinanaso Jautį, tam kad išgelbėtų tautą nuo pražūties bei, savaime suprantama, vestų karaliaus dukterį.

Ąžuolas ir Avinas. Foi-Mjėrai yra įkaltinę tautos Aukščiausią Valdovą Amerginą savo pilyje bei užkerėję jį. Kad išlaisvintų jį Korumas turi surasti Auksinį ąžuolą bei Sidabrinį aviną.

O dabar matematikos olimpiados uždavinys: kiek Korumo cikle turi būti parašyta knygų, kad įžanga taptų ilgesnė už pačią istoriją.

Mano vertinimas:

– man kilo klausimas: ar yra riba tarp pasakos ir fantastikos?

Brukštelk žinutę