Knyga. Paul Cook - Saulės tvirtovė

Saulės fotosferoje skrieja kosminė stotis Ra. Tai ne šiaip kosminė stotis, bet kalėjimas. Joje kali neįvardintas skaičius kalinių. Tai nėra toks kalėjimas kokį matėte kokiame nors filme ar skaitėte kokioje nors kitoje knygoje. Čia kaliniai draugiškai pasidalinę rolėmis, bando išgyventi pavojingomis sąlygomis ir stengiasi padėti vieni kitiems.

Kalinys, bet tuo pačiu ir vietos vadovas Janas Makfarlendas Hačingas stengiasi palaikyti tvarką bei žiūrėti, kad kiti kaliniai gerai gyventų. Šiame kalėjime nėra prižiūrėtojų, nes iš jo pabėgti neįmanoma. Nauji kaliniai yra atsiunčiami teleportacijos būdu. Tiesa, kaliniai čia nesėdi rankų sudėję ir iš saulės kasa naudingus cheminius elementus bei siunčia juos į specialų kosminį laivą, tačiau ir taip pabėgti neįmanoma, nes laivas nustato kokio tipo cheminius elementus priimti, kai tuo tarpu žmogus yra daugybės cheminių elementų rinkinys.

Šis kalėjimas yra nepaprastas tuo, kad visiems kaliniams yra ištrinta atmintis, todėl nei vienas neprisimena kokį nusikaltimą padarė. Tačiau tai dar ne viskas, deja, visi su atminties praradimu prarado ir dalį savo gyvenimo, todėl nei vienas žmogus nesielgia pagal savo amžių. Penkiasdešimtmetė moteris gali įsivaizduoti, kad yra septinių metų mergaitė ir elgtis atitinkamai. Vieni yra maži vaikai, kiti paaugliai, na, o tiek kur prisimena gerokai daugiau savo gyvenimo turi pasirūpinti tais, kurie įstrigo vaikystėje.

Ši kalinių bendruomenė ramiai išgyveno tris metus, tačiau, kai pasirodė nauja kalinių grupė, prasideda problemos. Atrodo tik šeši kaliniai ar jie gali ką nors pavojingo iškrėsti? Vienas nedraugiškai nusiteikęs ir nenori sutikti su bendruomenės nustatytomis taisyklėmis. Kitas lyg mažas vaikas laužiasi į kompiuterius ir ištrina labai svarbias programas. Trečias serga labai pavojinga liga, kuria užsikrečia kiti kaliniai.

Janui reikės pasitelkti savo protą bei draugų pagalbą norint išgyventi ir išsisukti iš šitos padėties.

Mano vertinimas:

– tai yra gerai suraityta fantastinė knyga, kurią malonu skaityti.

Brukštelk žinutę