Knyga. Timothy Zahn - Užkariautojo pasirinkimas

Pagaliau perskaičiau trečiąją dalį apie užkariautojus. Pirmoje dalyje „Užkariautojo didybė“ pagrindinis dėmesys skiriamas Kavanų šeimos nuotykiams. Antroje dalyje „Užkariautojo paveldas“ pasakojama apie ateivius džirišus. Taigi, jeigu neskaitėte nei vienos iš ankstesnių knygų galite šitos net nesivarginti skaityti, nes šioje knygoje yra sudėtos abi, tiksliau jų abiejų tęsinys, ir neklauskite kiek čia yra veiksmo linijų – be skaičiaus.

Be jau pažystamų veikėjų iš ankstesnių knygų į pagrindinį veiksmą išeina mrašanai, kurie sugeba manipuliuoti kitų rasių jausmais. Pasitelkdami savo sugebėjimus, jie siekia, kad džirišai su naikintų Žemę. Taip jau atsitinka, kad Stiurtas Kavanas patenka į mrašanų nelaisvę ir bando pabėgti bei tuo pačiu sugriauti ateivių planus.

Tuo tarpu jo duktė Melinda Kavan, užmezga kontaktą su džirišais ir supranta, jog visas karas buvo siaubinga klaida, todėl kartu su atiaiviais stengiasi įtikinti savo vadus, nutraukti karą ir pasirašyti taiką.

Visų tų istorijų metu Stiurtas sugeba surasti medžiagą, kuri gali apsaugoti nuo priešų ginklų. O mokslininkai sukuria ginklą, kuris gali lengvai pramušti džirišų laivus. Niekaip nesuprantu, kodėl apie tai rašė, jeigu nei karto jie nebuvo panaudoti.

Aš labai nekenčiu politikos. Tiksliau pasiputusių asilų politikų, manančių, kad jie visada teisus, ir kad jiems pavyks sudirbti pagrindinius knygos veikėjus. Žinau, kad taip būna tikrovėje, bet juk fantastiką skaitau būtent todėl, kad ten nebūtų tikrovės.

Aš neturėčiau sakyti, kaip baigėsi knyga, tačiau pasakysiu: visi ilgai ir laimingai gyveno. Tačiau knygos pabaiga man nepatiko. Viename skyriuje dar kariaujama ir neaišku ar pavyks susitarti dėl taikos, o kitame jau taika pasirašyta. Toks vaizdas, kad autorius pamatęs, kiek prirašė nusprendė laikas užbaigti ir užbaigė knygą kažkur vidury mūšio.

Mano vertinimas:

– jeigu jau sugebėjote perskaityti ankstesnes dvi dalis, tai būtų nuodėmė nesužinoti kaip viskas rutuliojosi ir prisibaigė. Jeigu neskaitėte nei vienos, nesivarginkite, negaiškite savo laiko.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)