Knyga. Vonda N. McIntyre - Perėjimas

Perėjimas yra antroji Klajotojų ciklo knyga. Pirmoji ar bet kuri kita ciklo knyga išleista nebuvo. Žinot, kažkaip net nepikta... Jau tiek knygų perskaičiau, kad nebėra jėgų pykti. 

Pradedant skaityti knygą, kyla toks jausmas lyg bandytum išlipti išvažiuojančio traukinio. Veiksmas jau įsibėgėjęs ir šiek tiek užtrunka, kol supranti kas vyksta. Turbūt reikėjo perskaityti pirmą dalį, kad galėtum greitai ir gerai susiorientuoti, kas vyksta šioje knygoje. Tiesa, jos neišleido...

Jeigu nesate skaitę apie seksą su ateiviais nesvarumo būsenoje – rekomenduoju, aprašyta gana detaliai, tačiau, jeigu ieškote pradžiamokslio, tuomet jums teks nusivilti – iliustracijų nėra.

Įsivaizduokite, kosminis laivas artėja prie gyventi tinkamos planetos, labai didelė tikimybė pirmą kartą užmėgsti kontaktą su nežemiška civilizacija. Jaučiate intrigą? Tai va jos nėra. Vietoj to autorė, kažkodėl susikoncentruoja ties politinėmis intrigomis, buitinėmis problemomis ir kas su kuo miega... Kai aš paimu į rankas fantastinę knygą, tai man giliai dzin, kad bifšteksas yra be ketčiupo, o garnyras prisvilęs. Aš noriu nuotykių ir neįtikėtinų pasaulių, o ne to ką galiu pamatyti per bet kurį lietuvišką TV kanalą...

O dabar spoileris. Atmetus visas buitines scenas knygos istorija būtų tokia: kosminis laivas skrenda ir atskrenda. Labai atsiprašau už spoilerį, bet tai viskas kas atsitiko 250 puslapių knygoje.

Mano vertinimas:

– tiesiog neskaitykite.

Brukštelk žinutę