Animacija. Attack on Titan

Paprastai žmonės mėgsta sakyti: gerai, ten kur mūsų nėra. Tačiau šio serialo atveju: gerai, kad ten mūsų nėra. Nemanau, kad kas nors norėtų gyventi pasaulyje, kurį pristato šio serialo kūrėjai.

Prieš maždaug šimtą metų iki pirmos serijos pradžios iš niekur atsirado titanai, kurie be gailesčio rijo žmones taip beveik sunaikindami visą rasę. Išlikusieji įkūrė šalį apsuptą trijų didelių sienų: Wall Maria, Wall Rose ir Wall Sina. Apsupti neįveikiamų sienų žmonės taikiai pragyveno šimtą metų, taip ir nepamatę titanų. Tačiau vieną dieną viskas pasikeitė, kai neaišku iš kur atsirado didžiulis 60 metrų titanas, kuris padarė skylę Shiganshina rajone Wall Maria sienoje taip leisdamas mažesniesiems titanams prasibrauti į vidų. Tą dieną pasikeitė visų žmonių gyvenimas, nors ne visi tą supranta ar nori pripažinti.

Paprastai titanai yra tarp 3 ir 15 metrų ūgio vyriško sudėjimo, tačiau be lytinių organų, todėl neaišku kaip ir iš kur jie atsiranda. Daugelis titanų neturi smegenų, todėl tiesiog stengiasi pagriebti artimiausią žmogų ir jį praryti, tačiau kartas nuo karto pasitaiko ir nenormalių titanų.

Titanai yra beveik nemirtingi ir bet kuri nukirsta ar sužeista kūno dalis atauga per tam tikrą laiką. Atauga net ir galva. Tačiau titanai turi vieną silpną vietą, kuri randasi nugaroje ant kaklo. Sužeidus tą vietą titanas žūsta. Įdomu tai, kad žuvusių titanų kūnai ne lieka voliotis, o per tam tikrą laiką išgaruoja.

Pagrindinis veikėjas Eren Yeager berniukas, kurio akyse titanas suvalgo motiną. Berniukas visuomet svajojo pamatyti gyvenimą už sienų, o po motinos žūties prisiekė tapti geriausiu skautu. Skautai yra specialus armijos padalinys kovojantis su titanais ir bandantis įkurti naujas žmonijos gyvenvietes. Statistika rodo, kad per keturis metus žūsta 80% skautų armijos.

Mikasa Ackerman užaugo kartu su Eren kaip netikra jo sesuo, po to kai jos tėvai buvo nužudyti. Jinai prisiekė Eren motinai pasirūpinti jos sūnumi, todėl visuomet stengiasi būti šalia kaip ištikimas šuo. Mergina turi neįtikėtiną kovos talentą, todėl jos pagalba visuomet yra labai vertinama.

Armin Arlert yra geriausias Eren draugas, kuris renkasi tą patį kelią vardan draugystės. Berniukas nėra stiprus fiziškai, didelis bailys, tačiau turi neįtikėtinas smegenis ir gali sugalvoti geriausias strategijas.

Serialo pradžia yra labai stipri, tačiau aukštos natos serialas nesugeba išlaikyti. Nežinau kodėl, ar jie pakeitė rašytoją, ar trūksta patirties. Tačiau vėliau scenarijus pasidaro nuspėjamas ir šiek tiek nuobodus.

Seriale yra labai daug veikėjų, todėl jų visų vardų tiesiog neįmanoma atsiminti. Labiausiai erzina, kai kurie serialų veikėjai yra neįtikėtinai panašus. Pavyzdžiui Eren yra labiau panašesnis į Levi, nei į savo tėvą. Pamišusi mokslininkė Zoë Hange yra labai panaši į studentę Sasha Blouse, kuri nuolatos vagia maistą.

Beje, siūlau neįsimylėti nei vieno personažo, nes beveik visi išskyrus, savaime suprantama, pagrindinius žūsta, o tie kurie nežuvo per pirmą sezoną, greičiausiai bus nužudyti antrame.

Žiūrėdamas šį serialą neišvengiamai pagalvojau apie Code Geass: Lelouch of the Rebellion ir panašumu tikrai yra. Daug veikėjų, daug žūsta, pagrindiniai veikėjai yra paaugliai, pagrindinis veikėjas turi galių, kurių neturi kiti, tačiau Code Geass sugeba išlaikyti įtampą iki paskutinės serijos, ko šitam serialui pritrūksta.

Kalbant apie pabaigą, tai pirmas sezonas turi pabaigą, tačiau jinai labai toli nuo visos istorijos pabaigos, kas irgi šiek tiek yra nusivylimas. Antras sezonas yra numatytas 2016 metais. Jeigu kas nekantraujate sužinoti kaip istorija vystėsi toliau, galite ieškoti mangų, tačiau aš darysiu spėjimą, jog istorija vystysis panašiai kaip Fullmetal Alchemist. Jeigu matėte, turėtumėte suprasti apie ką aš, jeigu ne, tuomet sveikinu išvengus spoilerių.

Serijos ilgis: 25 min.

Epizodų skaičius: 25

Kūrimo metai: 2013

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę