Animacija. Elliott from Earth

O kas jeigu vietoj to, kad ateivius siųstume į Žemę, žmones nusiųstume pas ateivius?

Nemanau, kad idėja yra labai originali, bet tuo pačiu negaliu įvardinti kito animacinio serialo su tokia tema.

Kaip jau galite atspėti iš pavadinimo pagrindinis veikėjas yra smalsus berniukas vardu Elliott. Kartu su geriausiu draugu – kalbančiu dinozauru Mo, jie patiria daugybę nuotykių. Kartas nuo karto seriale pasirodo ir Elliott mama – Frankie, nes maži berniukai į svetimus pasaulius nekeliauja be tėvų.

Žemėje Frankie buvo mokslininkė, kuri rado akmenį pagal savo sudėtį netinkantį prie aplinkinių akmenų, todėl jinai buvo įsitikinusi, kad Žemėje lankėsi ateiviai (kodėl tai negali būti meteoritas?). Dėl jos įsitikinimų iš jos juokėsi visi mokslininkai, ko pasekoje Frankie nuolatos turėjo keliauti iš vienos vietos į kitą. Kelionės nepatiko Elliott, nes jis niekada negalėjo susirasti draugų.

Vieną kartą visai atsitiktinai, Elliott įdėjo Frankie akmenį į mikrobangų krosnelę ir jį „iškepė“, tuomet paaiškėjo, jog tas akmuo yra ateivių kosminis laivas, tiesiog jį reikėjo pakrauti. Kosminis laivas perkėlė žmones į ateivių pilną pasaulį.

Man labai patinka pasaulis, kurį pasiūlo šis serialas. Jame gali atsitikti, labai daug nenuspėjamų dalykų, seriale dažnai parodoma, kad Žemiška logika čia netinka.

Didžiausias trūkumas, kad serijos ilgis yra 11 minučių. Kaip vaikiškui serialui to gal užtenka, bet man labai trūksta gylio. Toks pasaulis galėtų pasiūlyti tikrai įdomesnių, sudėtingesnių nuotykių, bet galbūt tuomet šiuolaikiniai vaikai nenorėtų žiūrėti…

Seriale yra labai daug žodžių žaismo. Pavyzdžiui „late husband“ angliškai reiškia „velionis vyras“ tačiau seriale naudojama kaip „vėluojantis vyras“. Ar anglų vaikai gali suprasti tokius dalykus? Mane tokie dalykai žavi, bet esi tikras, kad daugiau nei pusę suaugusių lietuvių nesuprastų tokio pokšto, ką jau kalbėti apie vaikus. Ir svarbiausia, kad nėra kaip tokių pokštų išversti, nes jie yra grynai kalbos pokštai.

Serialą kuria komanda, kuri anksčiau dirbo prie The Amazing World of Gumball, aš nesakyčiau, kad serialai yra panašus, bet ankstesnio projekto įtaką galima pajausti antrinių personažų įvairovėje.

Apibendrinant, turiu pasakyti, kad tai yra įdomus serialas vaikams, bet aš nežinau ar kam nors jį rekomenduočiau.

Serijos ilgis: 11 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 16

Kūrimo metai: 2021

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)