Animacija. Fruits Basket

Jeigu man kas nors būtų pasakęs, kad tai serialas apie bičus, kurie virsta gyvūnais, kai juos apkabina panos, nebūčiau šito serialo žiūrėjęs.

Mano įžanginis sakinys nėra visiškai teisingas, bet nėra per daug toli nuo tiesos. Serialas sukasi apie Sohma giminę, kurios nariai dar vadinasi zodiako gyvūnais. Giminę sudaro artimoji šeima – zodiako ženklų gyvūnai ir tolimoji šeima – visi kiti gyvūnai. Virsti gyvūnais gali tiek vyrai, tiek moterys, kai juos apkabina priešingos lyties ne Sohma giminės narys. Taip sakant jų gyvenimas yra gan komplikuotas, todėl daugelis jų gyvena giminės rate ir nesirodo išoriniame pasaulyje.

Pagrindinė veikėja yra Tohru Honda – visuomet linksma, optimistiška ir dažniausiai naivi mergina. Po motinos mirties, nenorėdami niekam sukelti rūpesčių jinai pasistatė palapinę paplūdimyje ir ten gyveno, kur ją rado Sohma šeimos vaikinai. Negalėdami palikti jos gyventi tokiomis sąlygomis, vaikinai pasiūlo sandėrį: Tohru tvarkys namus bei gamins valgyti, o už tai gaus kambarį.

Yuki Sohma yra Tohru klasiokas. Yuki yra gabus, pareigingas moksleivis, pats populiariausias vaikinas mokykloje, nuolat sulaukiantis merginų dėmesio bei turintis savo slaptą fanklubą. Tačiau vaikinas labai bijo merginų ir jų vengia, nes apkabintas gali virsti žiurke.

Kyo Sohma yra priešingybė Yuki visais aspektais, jis nuolatos veliasi į konfliktus, bėga iš pamokų, o jo mėgstamiausia veikla yra muštis su Yuki. Kyo yra katė ir legenda sako, kad žiurkė pavogė katės pakvietimą į zodiakų susirinkimą, todėl žiurkė yra zodiako ženklas, o katė ne. Tiesa, visas dvi kovas Kyo pralaimi prieš Yuki, nors yra tikrai stiprus rytos kovų menų žinovas.

Shigure Sohma yra namo, kuriame visi gyvena savininkas, jis vyresnis už visus. Jis užsidirba pragyvenimui kaip rašytojas, tačiau visais įmanomais būdais vengia savo redaktorės. Kai nerašo, kuria įvairias intrigas, kad įklampinti kitus Sohma šeimos narius į nepatogias situacijas. Zodiakų šeimoje jis yra šuo.

Tokia naivi mergina kaip Tohru negalėtų išgyventi be savo draugių.

Arisa Uotani buvusi paauglių gaujos narė, kurią iš gaujos ištraukė Tohru mama. Arisa už tai yra labai dėkinga ir saugo Tohru nuo visokių nemalonių iš Yuki fanklubo narių. Daugelis moksleivių bijo bendrauti su Arisa.

Saki Hanajima visuomet rengiasi juodai. Jinai sako, kad jaučia žmonių energetines bangas, kas vaikystėje jai sukėlė daug skausmo. Jinai nuolatos pastebi, kad Sohma šeimos narių energija yra kažkokia kitokia.

Beveik kiekvienoje serijoje sutiksite vis kitą Sohma šeimos narį ir sužinosite į kokį gyvūną jis gali pavirsti. Gyvendama su Sohma šeima Tohru sužino, kiek daug neteisybės ir skausmo kiekvienas iš jų patyrė ir bando jiems padėti. Tai yra geriausią ką esu matęs televizijoje patyčių tema. Ne visas serialas yra apie patyčias, tik kelios serijos pirmo sezono pabaigoje, bet tai kaip čia pateikia atrodo realistiška, tikra. O ne kaip tos pigios reklamos, kur sako: patyčios yra blogai.

Yra dvi ekranizacijos versijos: 2001 ir 2019 metų. Nesu matęs pirmos, bet jinai padengia tik dalį istorijos, tuo tarp, ši versija žada padengti visą istoriją. Kalbant apie serialus, kurie turi dvi ekranizacijas, taip atsitiko su: Hunter x hunter bei Fullmetal Alchemist.

Serijos ilgis: pirmas 24 min., antras 23min.

Sezonų skaičius: pirmas 1, antras 2

Epizodų skaičius: pirmas 26, antras 31?

Kūrimo metai: pirmas 2001, antras 2019 - ?

Nuorodos:

Wikipdia

IMDB, IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)