Ar rašyti tinklaraštį ir knygą tas pats?

Tęsiu savo rašymo ciklą, jau kalbėjom apie bendrinius patarimus, mitus ir istorijų tipus.

Šiandien norėčiau pakalbėti kuo skiriasi tinklaraščio ir knygos rašymas. Tačiau norint sužinoti atsakymą į šį klausimą, mums klausimą reikia apsukti ir paklausti: kuo skiriasi tinklaraščio ir knygos skaitymas?

Ką reiškia skaityti tinklaraštį?

Internete labai daug informacijos, todėl žmonės skuba filtruoti šlamštą, nenori gaišti laiko dalykams, kurie nėra svarbūs, įdomūs, naudingi.

Rašant tinklaraštį labai svarbus kiekvieno įrašo pavadinimas. Jis turi būti kabinantis, nes žmonės perskaitę neįdomų pavadinimą nesivargins skaityti toliau. Jis turi būti ne per ilgas su teisingai parinktais žodžiais, nes pavadinimas taip pat svarbu google indeksavime ir tai padės privilioti naujų skaitytojų į tinklaraštį. Žodžiu, pavadinimas turi pardavinėti.

Aišku, įrašo turinys taip pat svarbus, tačiau, prieš tai kas yra parašyta, dar svarbiau kaip tai parašyta. Jei patiko įrašo pavadinimas, prieš pradėdamas skaityti, žmogus pirmiausiai jį permes akimis. Ar yra paryškintų žodžių, sakinių? Ar yra kokie nors išskirti, sunumeruoti punktai? Jeigu taip, tai lankytojas pirmiausiai perskaitys juos.

Ar tekstas turi pastraipas? Ar tos pastraipos nėra kilometro ilgio? Niekas nenori vargi skaitydamas tekstą, kuris blogai suformatuotas.

Ir tik praėjus visus šitus punktus žmogus nuspręs perskaityti įrašą nuo pradžios iki galo. Žodžiu, straipsnis turi pardavinėti save kiekviename žingsnyje.

Ką reiškia skaityti knygą?

Jeigu žmogus paima į rankas knygą, tai reiškia, jog jis niekur neskuba ir turi laiko. Tai reiškia, kad pardavimo procesas yra jau įvykęs. Pardavimo procesas įvyko, kai žmogus pamatė viršelį, kai perskaitė aprašymą (arba turinį arba atsitiktinį puslapį), kai kas nors rekomendavo. Viskas daugiau pardavinėti nereikia, dabar reikia suteikti kokybišką turinį, nes jeigu jis užknis žmogus pasiims kitą knygą.

Kam knygoje reikalingi skyriai? Kad perskaitęs penktą skyrių, žmogus galėtų knygą pasidėti ir pasiimti rytoj. Skaitydamas knygą skyrių pavadinimų žmogus arba neskaito, arba perskaitęs iš karto užmiršta, žmogus ne google. Jeigu vietoj skyrių pavadinimų būtų numeriai, pats skaitymo procesas nei kiek nenukentėtų.

Ar reikia paryškinti sakinius, išdėlioti punktus? Žinoma, jeigu autorius nori kažką pabrėžti, išskirti, tačiau kas svarbu sprendžia skaitytojas. Jis pasiims pieštuką ir pasibrauks jam patikusį, svarbų sakinį.

Ar e-knygos skiriasi nuo popierinių knygų? Žinoma, negali pasiimti pieštuko ir pabraukti patikusio sakinio e-knygoje. Tačiau knyga yra knyga, nesvarbu kokioje formoje jinai būtų. Ir jeigu jau žmogus pasiryžo perskaityti knygą, jis tą padarys.

Apibendrinant, tinklaraščiai ir knygos yra labai skirtingi dalykai iš jų tikimasi skirtingų rezultatų, todėl ir rašyti reikia skirtingai. Žmonės neturi daug laiko tinklaraščių skaitymams, todėl svarbu greitai ir trumpai perteikti esmę. Knygų skaitytojai turi laiko, jie nori ne koncentruotų, bet plačių, išsamių žinių.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)