Ar veganai nužudys visus gyvūnus?

Dar kai mokiausi mokykloje, mums pasakojo, kad Lietuvoje žemės ūkyje, daugiau nei 60% viso žemės ūkio skirta gyvūnams maitinti. Jeigu žmogus maitinsis tik augaliniu maistu ir nereikės šerti gyvūnų, tai dirbamos žemės plotai net sumažės, nes žmogus mažiau valgo už karves ar kiaules per dieną.
Dėl kačių, šunų maisto, tai siūlau pažiūrėti į sudėtį. Standartiškai, tie "su jautiena", "su vištiena", "su lašiša" konservai ar sausas maistas turi iki 4% minėtų žaliavų. Ir tos žaliavos greičiausiai yra atliekos, kaip viduriai, o ne mėsa. Ir tai reiškia, kad maitinant šunį konservu "su jautiena", jūsų augintis valgo maistą, kuriame 96% sudėtis yra augalinės kilmės (grūdai, cukrus ir t.t.). Gerokai brangesni maistai gyvūnams turi daugiau proc. gyvūninės sudėties.

Trukstant maistui, vilku populiacija sumazes. Jie, kitaip nei zmones, supranta, kad jokia valstybe ju palikuonimis nepasirupins. Kalbant apie kailiu fermas.. Tai nera vienintele alternatyva, ir sio ziaurumo nepateisinu. Galima sekmingai kita veikla uzsiimti. O siaip.. Del tu visu kitu aspektu, tai veikia dvieju galu lazdos principas. Nors tikiu, jog kelias atgal yra, tik jis labai sunkus ir finansiskai nenaudingas.

Tikrai įdomus ir gerai apmąstytas straipsnelis. Dėkui už jį.
Turiu tik kelis mažus pastebėjimus:
* Jeigu žmogus nesikiša, gamta gali pati susitvarkyti su kokios gyvūnų ar augalų rūšies pertekliu. Normaliom aplinkybėm, medžiotojai, kontroliuojantys gyvūnų populiaciją, nėra reikalingi. Ir, kaip piratė jau paminėjo, nykstanti viena gyvūnų populiacija (pvz kiškių) automatiškai sumažins ir kitą (pvz vilkų).
* Išnykstančios gyvūnų rūšys yra visiškai normalus ir suprantamas reiškinys. Daugybė rūšių išnyko be žmonių pagalbos paprasčiausiai dėl to, kad jie negalėjo prisitaikyti prie aplinkos. Nematau jokios problemos, jei išnyktų tam tikros gyvūnų rūšys vien dėl to, kad jie nebėra naudingi žmonėm. Galbūt vietoj jų atsiras kokių nors naujų geriau adaptavusių rūšių.
* Išnykus vienai žmonių profesijai (kailių augintojų?), žmonės prisitaikys ir pakeis profesija. Kas atsitiko žmonėm, kurie vadeliojo karietas ir pan? Ar jie visi išmirė iš bado ar patapo alkoholikais, atsiradus automobiliam?

Dėkui už komentarus.

Pirmiausiai pakalbėkime apie vilkus. Plėšrūnų populiacijos kreivė visuomet atsilieka nuo žolėdžių. Taigi. Jeigu kiškiu populiacija ima didėti, tuomet ima didėti ir vilkų populiacija. Kažkuriuo metu vilkų populiacija pasieks tokį kiek, kad jie suvalgys daugiau kiškių, nei kad atsiras naujų. Tuo momentu pradės bastytis alkani vilkai, tol kol jie mirs iš bado arba juos sumedžios žmonės arba juos sumedžios kiti vilkai. Kitaip sakant, prie tam tikrų sąlygų kyla realus pavojus žmogui.

Antras punktas - kailių fermos. Reikia įvertinti du dalykus. Ilgalaikę ir trumpalaikę perspektyvą. Ilgalaikėje perspektyvoje visai tikėtina, kad toks dalykas kaip kailių fermos ir visos su tuo susijusios profesijos išnyks. Tame nėra nieko baisaus, vienos profesijos išnyksta, atsiranda kitos.

Trumpalaikėje perspektyvoje reikia įvertinti du aspektus.
1) Darbą lengva susirasti didmiestyje, tuo metu rajonuose atsirado labai nedaug įmonių. Alternatyvų tiesiog nėra. Taigi, antras dalykas.
2) Jeigu užsidarys kailių ferma, kita įmonė tame pačiame rajone gali neatsidaryti dešimtmetį arba apskritai niekada.
Kas lieka gyventojams?
Persikraustyti į kitą vietą arba emigruoti. Ieškoti darbo kur nors gerokai toliau, kur irgi gali nebūti darbo vietų. Gyventi iš pašalpos. Ne kiekvienas žmogus yra gimęs būti verslininku, taigi, savo verslo daugelis tikrai nepradės.
Liūdna, bet kai kuriose vietose kailiu ferma yra vienintelis įmanomas pragyvenimo šaltinis.

@Nepo
Kailių fermų problemos sprendimas galėtų būti valstybinės išmokos praradusiem darbo vietą ir valstybės finansuojamas žmonių perkvalifikavimas į kitas profesijas.

Brukštelk žinutę