Ateitis priklauso šviesolaidžiams?

o tu jau ir apie 5G... Leisk kojom apšilti ketvirtajam.
Ir gali aukštinti optiką tik todėl, kad kaina žema. Čia TEO užsakė ? :)))

Paminėjai apple 4 kartus rašydamas apie šviesolaidį... :D
Kažkur kompe turiu neblogą knygą apie šviesolaidžio veikimą, pamenu, visai smagiai skaitėsi, jei domina - galiu pasidalinti.

Mezon - nėra 4G visų pirma. Jie naudoja WiMax, tai visai kita technologija, ji labiau wifi.

"pasiekė interneto greičio rekordą"
Kaip tu supranti interneto greičio rekordą? :)

Pas mane ant stalo du kompai, sujungsiu juos 6 kategorijos tinklo kabeliu ir turėsiu teorinį 1gbps "interneto greitį" :) (Ir čia be jokių išlaidų). Dabar pagalvok, kad kokie serveriai sujungti gerokai storesnėmis "šlangomis".

Tokie greičiai - tik lokaliame tinkle, nes ryšiai tarp valsybių - per daug ribotas resuras (Pažiūrėk čia: http://www.litnet.lt/litnet/geant2_2009.jpg)

Straipsnis vien iš interneto vartotojo perspektyvos. Interneto vartotojų daugėja, tuo pačiu didėja ir duomenų srautas. Be optikos interneto paslaugų tiekėjai neišsiverstų. Vartotojai... na kas ne geekai irgi išsiverstų :) Bet prie dial-up nei vienas nenorėtų grįžt...
O dėl jo sukūrimo aš girdėjau kitokią istoriją. Amerikiečiai dangoraižiuose įrenginėjo varinius kabelius, tačiau dėl aukščio skirtumų... (nežinau kaip paaiškint, elektra...) žodžiu tinklų adminai gaudavo stiprų elektrošoką... Tai va optika - nėra elektronų, greitesnė, signalas perduodamas ilgesniais nuotoliais, signalas nekenčia nuo įvairių elektromegnetinių trukdžių... bla bla :)

Tai kad optika ne vien interneto ryšiui naudojama. Na, bent jau bandoma taikyti: http://techresearch.intel.com/ProjectDetails.aspx?Id=143

Aivarai, 1Gbps nereikia cat6 kabelio. :)

NePo, nurodydamas ateitį nurodyk laikotarpį bei taikymų sritį.
Nurodau laikotarpį: artimiausi bent jau 10 metų. Taikymas - duomenų perdavimas.

Tam tikrose srityse belaidis ryšys niekada nepakeis laidinio (vario/stiklo pluošto/dar ko nors).
Taškas į tašką sujungimas visuomet bus saugiau, nei savo duomenis, nors ir belekaip užkoduotus paleisti visam pasauliui.

Ryšiui duomenų centre tarp serverių.
Vienoje vietoje būtų per daug trukdžių ir tikriausiai išvis niekas neveiktų.
Greičio atžvilgiu nei vienas tavo pasiūlytas bevielio standartas nėra spartesnis už jau pradedantį/baigiantį pasenti varinį gigabitą, kuris jau dabar yra stabdis.

Dar gi atsiranda tokia problema, kad jungiant kažką per 5G esi pririštas prie operatoriaus. Ir kodėl tu turėtum pateikti savo ryšio schemą operatoriui, kai tai kuo puikiausiai galėtum atlikti "vietiniam" tinkle?

P.S. Startreke laivuose ir tai naudojami laidai/kabeliai, tai bevielis visko neužima. Reiškias gan ilgai vien prie belaidžio ryšio nepereisim :P

Negi tau vis dar reikia pavyzdinių tekstų, NePo? Manau, tave ir šiaip priimtų:]

Aivarai, interneto greičio rekordą suprantu kaip tikėtinas interneto spartas ateityje tarp tavęs ir manęs nepriklausomai nuo atstumo. Tai pateikiau tik todėl, kad būtų galima įsivaizduoti kur juda pasaulis.

Vytautai, Wa1DaI, Aurimai
Šviesolaidžio taikymo sritis labai plati, pirminė, beje, buvo medicina ir tik vėliau buvo IT. Tačiau, kadangi straipsnio parašymas turi priežastį ir priešistorę, kuri paaiškina "Skaitmeninės televizijos" įžangoje, čia apsiribojau tik viena siaura sritimi.

Aš neteigiu, jog šviesolaidis išnyks. Jis yra ir dar ilgai bus. Kaip ir staliniai kompiuteriai dar ilgai stovės ant mūsų stalų.

Aurimai, pilnai sutinku, kad yra sritys, kuriose belaidis ryšys dėl įvairių priežasčių niekada nebus naudojamas. Bet tai nereiškia, jog ateitis negali priklausyti belaidžiams įrenginiams. Šiuo metu yra labai mažai prietaisų naudojančių belaidį ryšį. Tačiau pabandykime pafantazuoti kaip kur jį galima pritaikyti...
Pavyzdžiui troleibusuose buvo bandoma dėti televizorius su reklamomis, kodėl vietoj reklamų nedėti delfi ar orų prognozės realiu laiku?
Radijas automobiliuose, kodėl negalėtų būti internetinis radijas?
Šiuo metu internetas dar mažai kur naudojamas dėl to, kad tokios galimybės atsirado neseniai, tačiau jo išplitimo gama gali augti iki neįsivaizduojamų aukštumų.

Aurimai, o kokia problema dėl operatoriaus? (Tiesa pasakius, apie tai nepagalvojau). Rinkdamasis šviesolaidį irgi būni pririštas prie operatoriaus.

Artūrai, buvo laikai kai nereikėjo ir gaudavau nuolatos kvietimus rašyti straipsnius. Dabar kvietimų jau nebegaunu. Matyt daug konkurentų priviso :)
Yra ir kita bėda aš pabandžiau parašyti dvi iš trijų siūlomų temų ir supratau, kad nė velnio aš nieko gero negaliu parašyti. Šitos temos yra skirtos geležiukams, kurie mėgsta paimti atsuktuvą ir plaktuką į rankas, aš esu ne toks. Man patinka ardyti interneto svetaines ir programas dalimis. Galbūt bendrąją prasme viską galima vadinti IT, kaip kad fizika ir biologija yra gamtos mokslai, tačiau vis tiek tai ne tas pats.
PS. dėl spamo mano kaltė žinau apie problema bet tingiu ją spręsti.

Visgi, manyčiau, reikėtų būtinai pataisyti straipsnio vietą apie 4G, kadangi mezon tik pasinaudojo omnio arkliuku (kai buvo reklamuojamas 3G) ir rėkia apie 4G. Mezon\'as naudoja wimax, o 4G yra LTE, apie kurio diegimą beje ir pranešė tele2 (taip pat ir bitė bei omni).

Nors WiMAX ir LTE technologijos yra skirtingos, abi jos yra 4G: http://www.technologijos.lt/n/technologijos/gsm/S-16482/straipsnis?name=S-16482&l=2&p=1

Brukštelk žinutę