Atkaklumas gerai ar blogai?

Aš pastebėjau, kad man patinka pasakoti išgirstas istorijas. Taigi, klausykit.

Viena moteris aptvare laikė vilkus. Ir vieną dieną jinai išgirdo kažkokį keistą bumtelėjimą į aptvarą, kuriame gyveno žvėrys. Ji pažvelgė pro langą ir pamatė mielą zuikutį, kuris įsibėgėjęs bandė peršokti tvorą, bet jam nesisekė. Zuikis įsibėgėdavo, šokdavo, tačiau tvora buvo per aukšta ir jis atsitrenkęs, nukrisdavo žemėn. Bet zuikio būta nepaprasto. Kiekvieną kartą nukritęs, jis vėl keldavosi, paeidavo atgal įsibėgėdavo ir vėl šokdavo. Sakoma, kad atkakliems ir dievai padeda, po eilinio įsibėgėjimo, zuikis pašoko taip aukštai, kad sugebėjo peršokti tvorą ir nusileido vidury aptvaro. Jūs turbūt galite įsivaizduoti, kaip nustebo vilkai, bet dar labiau nustebo pats zuikis.

Turbūt puikiai suprantate, kaip baigėsi šita istorija, todėl nepasakosiu detalių ir jums siūlau negalvoti apie tai kaip rožinis drambliukas šoka baletą.

Apie ką ši istoriją? Aš nežinau ar jums teko girdėti, tačiau bent jau aš pastoviai užtinku vieną dalyką. Ar žinote, kuo skiriasi nugalėtojai ir palaimėjusieji? Sėkmingi ir nelaimingieji? Teiginys yra toks: nugalėtojai niekuomet nepasiduoda. Kad iliustruoti šį teiginį pateikiamas pavyzdys su Tomu Edisonu, jam prireikė 1000 bandymų, kad sukurtų lemputę. Tai tikras įvykis, bet...

Grįžkime prie mano papasakotos istorijos. Zuikis tikrai buvo atkaklus, tačiau ar tai ką jis pasiekė jūs pavadintumėte sėkme? Aš ne. Taigi mano teiginys – atkaklūs gali būti ir visiški idiotai (dažniausiai taip ir būna). Lyderiai privalo žinoti, ko siekia, privalo žinoti tikslą. Jeigu zuikis būtų žinojęs, kad aptvare vilkai greičiausiai nebūtų šokęs per tvorą (išskyrus tuos atvejus jeigu zuikis yra teroristas arba kamikadzė). Nebūkite užsispyrę, jeigu žinote kad tas dalykas neatneš jums naudos, arba dar blogiau pakenks jums. Nebūkite užsispyrę, jeigu nežinote koks prizas slepiasi po juoda dėže. Čia prisiminiau seną žaidimą, rodomą per rusų kanalą – „stebuklų laukas“. Aš dabar neatsimenu visų taisyklių ir prie kokių sąlygų taip atsitinka, bet situacija yra tokia: atnešama į salę juoda dėžė, kurioje guli prizas. Prizas gali būti mašinos rakteliai arba tiesiog saldainis. Žaidimo vedėjęs pasiūlo vietoj prizo juodoje dėžėje imti pinigus. Pradeda nuo nedidelių sumų 100, o baigia 500 kartų didesne suma, tačiau žaidėjas nepasiduoda. Vedėjui nusibosta į kalbinėti žaidėją, ir jis pasiūlo išimti prizą iš juodos dėžės – bananas. Kaip sakoma geriau briedis tvarte, nei žvirblis dangui.

Taip, kad tik atkaklumas nieko neduoda, daugiau svarbiau žinoti ko nori.

Brukštelk žinutę