Kaip numesti svorį?

Sprendžiant pagal lankomumo statistiką dar nevisi mano skaitytojai žino, kad aš paišau komiksus. Sausio mėnesį aš paimprovizavau svorio tema (pirmas, antras, trečias) ir visai nesenai gavau komentarą: ka galetumete patarti kaip numesti svori. Jeigu jau žmogus po komiksais rašo tokius komentarus, tai matyt tikrai turi problemų su svoriu. Man niekada nereikėjo mesti svorio, nes mano moto – valgau ir lieknėju, taigi aš tiesiog išsakysiu savo poziciją šituo klausimu, tačiau galbūt kas nors bandė ir kam nors galbūt pavyko (arba ne), galėtų palikti savo komentarą?

Taigi mano požiūris – aš netikiu dietomis. Aš nesakau, kad jos neveiksmingos, tiesiog aš jomis netikiu. Kaip mano draugė sakė: Dietos iš tiesų padeda, mano pusseserei buvo sudaryta speciali dieta ir jinai numetė X kilogramų, tačiau kai nustojo naudotis, ne tik susigražino svorį, bet dar ir priaugo pora kilogramų viršaus. Yra įvairių dietų, bet daugelio jų esmė tą patį – maisto apribojimas, arba kitaip sakant savo skrandžio kankinimas. Negi kas nors norėtų visą gyvenimą nevalgyti šokolado? Arba vištos... Fuu, mėsa, reikia maitintis daržovėmis, nevalgyti mėsos. Rimtai?

Mokslininkai atliko eksperimentą: jie leido vaikams valgyti ką nori ir kada nori. Po mėnesio apibendrino rezultatus ir nustatė, kad kiekvienas vaikas susidarė sau sveikiausią racioną. Aišku, turbūt daugelis iš jūsų galvoja, kaip čia taip gali būti, juk vaikams rūpi tik saldumynai. Na taip, uždrausto dalyko trokšta visi, ne tik Ieva ir Adomas. Bet taip tik būna iš pradžių, pirmą valandą, pirmą minutę. O vėliau kadangi tai nebėra uždraustas vaisius nėra tikslo jo siekti. Vaikai naudojasi savo intuicija ir pasirenka, tai kas jiems geriausia, jie dar maži, neapriboti jokių stereotipų ar taisyklių, todėl gerai jaučia savo kūną. Kaip gaila, kad mes nebe vaikai, o gal pabandyti naudotis savo intuicija?

Bet čia norėčiau jus perspėti. Atsargiai: ar tas maistas kurį dedate į burną reikalingas jūsų skrandžiui ar jūsų smegenims? Ar kada nors pagalvojote, kodėl valgote, jeigu jau jaučiatės soti? Ar kada nors pagalvojote: na gerai atliksiu šį darbelį, o tuomet eisiu sukirsiu šokoladą (arba obuolį) ? Apdovanoti save už gerai atliktą darbą tikrai reikia, bet tas saldus maistas, tai dopingas jūsų smegenims, o ne skrandžiui. Taip ir smegenims reikia malonumų, tačiau viskas kas eina ne skrandžiui dažniausiai vėliau pasimato ant jūsų kūno (kartais, tam net svarstyklių nereikia). Už atliktus darbus save tikrai reikia apdovanoti, bet tegul tai būna ne maistas.

Dabar apie tai kuo aš tikiu. Aš tikiu NLP. Kai jūs atsikeliate iš ryto, pasižiūrite į veidrodį, kaip į save kreipėtės: labas storule ar labas šaunuole. Aišku, dar yra variantas, kad vengiate veidrodžio, tuomet dar blogiau...

Viskas priklauso tik nuo jūsų požiūrio į save. Jeigu manote, kad esate stora, jūs tokia ir esate ir aš net nesirengiu dėl to ginčytis. Žmonės su jumis elgsis taip kaip jūs manote apie save, net jeigu viešai niekada neprabilote - žemą savivertę išduos jūsų elgesys. Taigi pirmasis žingsnis - pakeisti požiūrį į save. Reikia pamėgti, pamilti save ir viršsvoris nebebus problema. Tuomet jau bus galima pagalvoti ir apie svorio numetimą. Kaip numesti svorį greitai, aš parodžiau savo komiksuose, todėl reiktų suprasti, jog svorio metimas ilgas procesas. Tuomet išsikelti tikslą kiek jūs norite numesti, per metus, per pusmetį, per sezoną. Jeigu jūs karštai trokšite tikslo jūsų smegenys pradės fiksuoti galimybes, kaip tai padaryti. Niekas nepadidina tikslo troškimo, kaip mažos pergalės, todėl reiktų nepamiršti pasitikrinti kaip sekasi mesti svorį, kas savaitę ir apdovanoti save už sėkmę (tik ne maistu). Kai pasieksite norimą rezultatą liks sunkiausioji dalis – išlaikyti norimą svorį. Šitą dalį daugelis pamiršta, todėl po mėnesio jų svoris netik atsistato bet dar ir priauga viršaus.

Žinau, daug prirašiau ir nieko nepasakiau. Tačiau daugiausiai žmogui gali padėti tik jis pats.

Sėkmės!

Brukštelk žinutę