Dabar normalūs dalykai, kurie atrodys keisti ateityje

John Carmack praeitą savaitę susilažino su Jeff Atwood, kad 2030 metais 100% autonominiai automobiliai bus parduodami ir važinės didžiuosiuose pasaulio miestuose ("The 2030 Self-Driving Car Bet"). Kaip manai, ar išsipildys ši Carmack pranašystė?

Norėčiau, kad tai būtų tiesa, bet tik 8 metai. Galbūt Amerikoje ir tik didžiausiuose miestuose ir jie sudarys mažiau nei 1% visų transporto priemonių. Norėčiau, kad Lietuvoje taip greitai turėtume autonominius automobilius, bet nemanau, jog tai įvyks.

Papildymas.
Tomai, kuo daugiau galvoju šituo klausimu, tuo labiau linkstu prie atsakymo - neįmanoma.
Reikia į šitą klausimą žiūrėti ne iš pozicijos: ko aš labiausiai norėčiau, bet ką gamintojai gali pasiūlyti. 100% autonominiai automobiliai dar yra vadinami lvl5. Šiuo metu Waymo yra lvl4, taigi, įmanoma, kad jie pasieks lvl5 per artimiausius metus, bet jie nepardavinėja automobilių, taigi, jie netinka. Tesla šiuo metu yra tik lvl2, todėl man sunku patikėti, kad jie patieks lvl5 taip greitai. Mercedes šiais metais žadėjo išleisti testavimui lvl3 automobilį. Taigi, po aštuonių metų mes greičiausiai galėsime nusipirkti lvl3 Mercedes.
Visi gamintojai kažką daro šitoje srityje, bet atsižvelgiant į tai, kad nieko negirdime, jų pasiekimai nėra įspūdingi.

Aš taip pat esu pesimistiškas dėl šių prognozių, bet negali sakyt, kad pastaruoju metu visai nebuvo progreso šia linkme.
- "Baidu" (kinietiška "Google") praeitų metų rugpjūtį paskelbė, kad pradeda testuoti savo penkto lygio autonomines taksi (YT: watch?v=oPjJqofYx7g ). Lapkričio pabaigoje jie gavo leidimą pradėti testuoti savo ketvirto lygio robo-taksi Pekino gatvėse su automobilį prižiūrinčiu žmogumi. Šių metų vasarį šios taksi jau važinėjo šešiuose didžiuosiuose Kinijos miestuose.
- Nors dabartinės Teslos tik "level 2", per pastaruosius metus jie nemažai pažengė su savo "vision-only full self-driving". Labai rekomenduoju pažiūrėt Andrej Karpathy Tesla "vision only" FSD prezentaciją ir "Dr. Know-it-all Knows it all" YT video apie tai: "Andrej Karpathy on Tesla Vision: Full Self Driving using only vision!"
- Korona pastaruosius porą metų labai sulėtino progresą dėl mikroschemų ir kitų automobilių detalių trūkumo. Yra tikimybė, kad atsigavusi mikroschemų gamyba taip pat paspartins autonominių automobilių vystymąsi.

Kaip ten bebūtų, aš taip pat sutinku, kad ašuoni metai gana trumpas laikas autonominių mašinų tobulėjimui, bet lažinčiausi, kad už 20 metų jau bus prieinamų 5 lygio mašinų ir Lietuvoje, o ir už dešimtmečio dauguma važinės elektrinėmis mašinomis.

Andrej Karpathy prezentacija, parodanti, ką Tesla pasiekė per pastaruosius metus: youtu.be/NSDTZQdo6H8

Dėkui už komentarus, Tomai.
Pažiūrėsim kas bus už dešimties metų :)

Brukštelk žinutę