Dabar normalūs dalykai, kurie atrodys keisti ateityje

Tai galite laikyti trečiu straipsnių serijoje. Pirmiausiai aš pasakojau apie dalykus, kurie pasikeitė mano gyvenime, tuomet pažvelgiau į dalykus, kurie praeityje buvo normalūs, bet dabar jau nebe. Taigi, šiandien laikas žengti žingsnį į ateitį.

Automobiliai yra mano mėgstama tema ir čia bus daug pokyčių. Pirmiausiai vidaus degimo variklis liks tik specializuotose transporto priemonėse. Masinio naudojimo transporto priemonės, kurias matote kiekvieną dieną gatvėse bus elektrinės. Tuo pačiu žmonės neįsivaizduos kas yra toks dalykas kaip degalinė ir kodėl reikėjo pilti degų skystį į variklį.

Elektriniai automobiliai yra gerokai tylesni, todėl žmonės negalės įsivaizduoti, ką reiškia gyventi šalia didelių gatvių. Aš atsimenu vaikystėje gyvenau prie didelės gatvės. Užmigdavau ir pabusdavau su triukšmingu automobilių srautu. Po to kai persikrausčiau gyventi į kitą vietą, iš pradžių niekaip negalėjau užmigti, nes trūko automobilių triukšmo. Ateityje žmonės net negalės įsivaizduoti ką tai reiškia.

Kitas aspektas – automobilio vairas išnyks (išskyrus specializuotas transporto priemones). Žmonės negalės patikėti, kad kažkada buvo toks daiktas kaip vairuotojo teisės ir joms gauti reikėjo laikyti egzaminą. Jeigu žiūrėti logiškai, leisti vairuoti automobilį žmogui yra labai kvaila. Automobilių avarijos daugelyje šalių yra pagrindinė smurtinių žmonių mirčių priežastis. Mums žūčių autoavarijose skaičiai atrodo normalu, ateityje tai kels nuostabą.

Motociklai išnyks. Aš pats niekada nevairavau ar nevažiavau motociklu, tai aš galiu klysti, bet mano supratimu priežastis turėti motociklą yra vairavimo malonumas. Toks daiktas kaip autonominis motociklas neturi prasmės. Motociklas yra labai pavojinga transporto priemonė, tačiau žmonės linkę ignoruoti riziką vardan malonumo pojūčio. Jeigu motociklai tampa autonominiais, nelieka priežasties jais važinėti. Autonominis motociklas turi visas rizikas kaip paprastas motociklas ir jokio kontrolės malonumo.

Kita vertus, aš manau, kad motoroleriai liks ir to priežastis yra ta, kad motociklai yra prabangos prekė, motoroleriai – ne. Motoroleriai yra viena iš pagrindinių transporto priemonių Italijos miestuose, kurie pilni siaurų gatvių, jie taip pat gana populiari transporto priemonė Paryžiuje, o apie Aziją net nekalbu.

Medicinoje bus labai daug pokyčių. Manau vienas iš svarbiausių dalykų, tai ligoninės su geru vėdinimu. Kaip parodė pandemija: geras patalpų vėdinimas yra labai svarbu. Deja, sovietmečiu statytos ligoninės negali tuo pasigirti. Ateityje žmonės negalės patikėti, kad ligoninėse buvo prastas vėdinimas, kaip mes negalime patikėti, kad praeityje daktarai prieš operacijas nedezinfekuodavo rankų.

Kitas aspektas – kraujo ėmimas/vaistų leidimas – tą dalyką darys robotai. Žmonės ateityje negalės patikėti, kad buvo toks darbas, kaip kraujo ėmimas. Lygiai taip pat, kaip mes negalime įsivaizduoti, kam buvo reikalingas pienininkas.

Ateityje dantys bus išauginami iš naujo ir protezų idėja atrodys keista.

Cigaretės išnyks, bet rūkymas - ne. Rūkymas turi daugybę formų: pypkės, cigarai, kaljanas. Nei vienas iš mano minėtų būdų šiuo metu neprilygsta savo populiarumu cigaretėms. Kadangi, cigarečių žala žinoma ir cigaretės yra tokios populiarios, todėl įvairios valstybės deda daugybę pastangų, kad sumažinti cigarečių populiarumą ir, aš manau, kad galiausiai valstybės įveiks tabako gamintojus. Kita vertus, kiti dalykai kaip pavyzdžiui pypkės yra populiarios siaurame rate ir jos liks populiarios siaurame rate, aš nemanau, kad jų populiarumas augs, kaip tik priešingai, jeigu kas nors nesiims kokių nors gudrių reklaminių triukų, jų populiarumas taip pat mažės, tačiau nemanau, kad visiškai išnyks.

Fejerverkai išnyks, tačiau juos pakeis ne lazerių, o dronų šou. Ateityje žmonės negalės įsivaizduoti kiek daug triukšmo fejerverkai sukelia, jie taip pat negalės suvokti, kad šunys bijodami fejerverkų triukšmo slėpdavosi po vonia.

Jums, aišku, kils klausimas iš kur tiek daug dronų, kad galėtų pakeisti viso pasaulio fejerverkus? Aš manau, kad ateityje bus daugiau kasdienių dronų panaudojimo aspektų kaip policijos stebėjimo dronai, prekių pristatymo dronai ir panašiai. Vieną kartą metuose šie dronai atliks kitą funkciją – gražiai režisuotą šviesų spektaklį.

Ateityje žmonės mažiau dirbs ir daugiau pramogaus. Jiems atrodys keista penkių dienų darbo savaitė, kaip mums atrodo keista, kad žmonės turėjo tik vieną laisvą dieną – sekmadienį ir turėjo dirbti po daugiau nei aštuonias valandas per parą.

Nuspėti ateitį yra labai sunku, daugelis dalykų, kuriuos čia miniu jau padėjo pirmuosius žingsnius, tačiau nereiškia, kad jie nueis kelią iki galo. Gali atsitikti visko, gali atsirasti naujos technologijos, idėjos, kurių dabar aš neįsivaizduoju, bet kokiu atveju, ateitis dažniausiai būna geresnė nei praeitis.

Brukštelk žinutę