Gal neverta daužyti galvos į sieną?

Kažkurią dieną, per kažkurį kanalą visai netikėtai žiūrėjau talentų šou. Paprastai tokių laidų aš nežiūriu, bet šį kartą kai kas privertė atkreipti mano dėmesį. Tai buvo mergina, kuri ruošėsi dainuoti. Pažiūrėjęs jos prisistatymą, pasakiau, jog jinai yra nevykėlė ir tikrai vos pradėjusi dainuoti mergina gavo tris X iš komisijos (kas reiškia, kad jinai pašalinama iš šou). Mano sprendimą nulėmė ne intuicija, o logika, tai ką tokio aš pamačiau?

Dar nuo 2007 metų mane kankina toks klausimas: atkaklumaskiek reikia stengtis? Ir jeigu skaitėte nors viena sėkmės knyga, tai turėjote girdėti teiginį, jog niekada negalima pasiduoti. Ir dažniausiai kaip argumentas yra pateikiama, jog Tomas Edisonas lemputę išrado tik po 1000 bandymų. Žinote, kur problema su šituo teiginiu? Mes žinome apie vieną Edisoną, kuriam pasisekė, bet niekada nesame girdėję apie kitus 10.000 edisonų, kuriems ir po 10.000 bandimų nepasisekė.

Tai kiek reikia stengtis ir kada sustoti?

Jeigu vienas žmogus jums pasakė NE. Tai galbūt jūs tikrai susimovėte, galbūt jūs per daug susijaudinote, kam tai nepasitaiko? Galbūt tas žmogus nuoširdžiai jūsų nekenčia, o galbūt tam žmogui šiandien bloga diena ir jis tiesiog nori, kad visi atsiknistų?

Jeigu du žmonės jums pasakė NE. Tai galbūt pats laikas susimąstyti? Galbūt jau galima pastebėti tam tikrą dėsningumą, dėl kokių priežasčių jus atmeta? Dar ne viskas prarasta, jeigu žinote kas yra blogai, galima pataisyti, patobulinti ir bandyti iš naujo.

Jeigu trys žmonės jums pasakė NE. Dabar giliai įkvėpkite nusiraminkite ir atsisėskite. Kad ir ką jūs darytumėte – jūs čiulpiate! Jūs esate siaubingas, todėl nustokit švaistyti savo ir kitų laiką, imkitės kitos veiklos, kurioje galbūt pasiseks.

Jeigu keturi žmonės jums pasakė NE. Reiškia, kad jūs mušate negyvą arklį ir kaip sakė indėnų patarė, jeigu pastebėjote, kad jojate ant negyvo arklio, tai gal pats laikas nuo jo nulipti?

Grįžtant prie talentų šou, ką tokio aš pamačiau prisistatime? Nelaiminga paauglę, kurios svajonė yra dainuoti klasikinę muziką. Mama vis samdo vokalo mokytojus, bet jie blogiečiai kažkodėl atsisako mokyti jos dukrą... Vokalo mokytojų skaičius nebuvo įvardintas, bet kažkodėl man susidarė įspūdis, jog atsisakė daugiau nei vienas... Tai galbūt neverta daužyti galvos į sieną? Galbūt laikas susivokti, jog tu ČIULPI! Dainavimas yra toks dalykas, kuriam reikia muzikinės klausos, jeigu jos neturi... Vokalo mokytojai, todėl yra mokytojai, kad tikrai yra specialistai. Ir jeigu specialistai sako ne...

Aišku man kirba nedidelis įtarimas, kad dainuoti klasiką yra ne dukros, bet motinos svajonė, tačiau tai jau kita istorija (dar liūdnesnė).

Viskas ką aš noriu pasakyti tai – stebėkite aplinką, jinai jums duos ženklus. Sutinku pasakyti lengviau, nei padaryti, nes jeigu ką nors darote, visuomet manote, jog esate genijus, jog esate vienintelis protingas ir visi kiti klysta. Pasitaiko ir taip... Bet pasitaiko tai pernelyg retai, pernelyg maža tikimybė, kad jūs tapsite būtent tuo genijum. Nedaužykite galvos į sieną be reikalo.

Brukštelk žinutę