Geriausia mano savybė

Kai eini į darbo pokalbius gauni įvairių keistų klausimų, kaip pavyzdžiui: kokia geriausia tavo savybė? Norite žinoti kokia geriausia mano savybė? Nepagarba žmonės ir įžūlumas.

Daugelis iš jūsų dabar sako: KĄ?! Čia juk bloga savybė.

Leiskit jums papasakoti keletą istorijų.

Kai studijavau universitete, mums pakliuvo anglų kalbos dėstytoja, kuri nepatiko, todėl grupė parašė skundą. Atsisakyti dėstytojos nepavyko (tai buvo šiaip įdomus cirkas), bet pirmą semestrą dėstytoja visiems pakėlė pažymius vienu balu. Mes turbūt buvome geriausia grupė tą semestrą pagal vidurkį. Už tai antrą semestrą dėstytoja visus pasodinimo vienu balu. Taip sakant, kad būtų sąžininga.

Įsivaizduokite situaciją. Paskutinė pamoka, visa grupė susirinkusi, dėstytoja išvedinėja pažymius, visa grupė laukia. Aš sėdžiu paskutiniame suole, tolimiausiame nuo dėstytojos, nugara atsirėmęs į kabineto sieną.

Dėstytoja pasako kažką panašaus į: kaip gaila, kad jūs šį semestrą blogai mokėtės ir turiu jums išvesti blogesnius pažymius, nei praėjusį. Aš sau po nosimi sumurmu: įdomu ar nors vienam išeina toks pats pažymys, kaip praėjusį semestrą, nekalbant apie aukštesnį.

Tų žodžių niekas neturėjo išgirsti, bet... Žinote, kai būna tokie momentai, kai visi nutyla ir net musės nebezyzia... Tuomet tavo žodžiai nuskamba taip nejaukiai garsiai tarsi rėktum ant dievo... Taip atsitiko ir man. Mano vidurkis tuo metu 8.4 ir aš primečiau, kad už tokį išsišokimą dėstytoja niekaip nesugebės išvesti septinių, bet nusiteikiau gauti velnių.

Kaip man sekėsi? Kai buvo mano eilė, nuėjau prie dėstytojos. Jinai pasižiūrėjo man į akis ir išvedė... devynis.

Kai ieškojau programuotojo darbo parašiau tokį laišką: paklauskite savo programuotojų, ar jie žino kuo skiriasi X nuo Y, tuos kur nežino atleiskit ir vietoj jų priimkit mane, CV prisegtas. X ir Y buvo konkretūs programavimo terminai, kurių aš, deja, jau neatsimenu. Kaip manote ar mane pakvietė į darbo pokalbį? Žinoma. Pirmas dalykas, kurį pasakė: mes paklausėme ir visi mūsų programuotojai žinojo. Ar aš gavau darbą? Taip. Ar aš gavau tokią alga kokios noriu? Žinoma.

Trečioji istorija turi ilgą priešistorę laike. Žodžiu, aš laimėjau viename Microsoft konkurse xbox. Vėliau dalyvavau kitame konkurse ir laimėjau paguodos prizą, buvau pakviestas kartu su nugalėtojais atsiimti savo prizų. Prizai nugalėtojams buvo xbox ir keletas žaidimų. Tuo metu, kai buvo įteikiami prizai aš sumurmėjau: o kai aš laimėjau xbox nebuvo pridėtas žaidimas. Mane išgirdo Mikrosoft darbuotojas ir paprašė pasilikti po apdovanojimų ceremonijos. Aš pasilikau, jis atnešė dovanų populiariausią tuo metu žaidimą. Mes išsikalbėjom ir galiausiai aš gavau progą organizuoti konkursą laimėti tiems patiems xbox.

Pastaba: visus triukus atliko profesionalai, nebandykite to pakartoti patys. Rimtai, nebandykite, galite gauti į snukį. Ne nuo manęs. Nuo kitų.

Klausti kokia savybė yra geriausia – kvaila. Įsivaizduokite nueinate į automobilių saloną ir paklausiate, kokia šito automobilio savybė yra geriausią, jums pasako – variklis. Jūs pasižiūrite, o salone stovi medinės taburetės. Logiška, kad nepirksite automobilio, kuriame vietoj odinių suodynių pastatytos medinės taburetės. Tie patys žodžiai bus suprasti skirtingai priklausomai nuo to jūs vilkite išeiginį treningą ar kostiumą. Geriausios savybės veikia tik kartu su visu kitų papildančių savybių rinkiniu.

Gerai, jeigu žinote, kokia yra jūsų geriausia savybė, tačiau jūs negalite paimti geriausių kitų žmonių savybių ir tiesiog jas nukopijuoti, nes jos ateina su visu rinkinių papildančių savybių ir tik tų papildančių savybių dėka geriausia savybė yra geriausia bei veiksminga.

Vis dėl to, paklausus apie žmonių geriausias savybes, jie dažniausiai atsako iš serijos: aš moku kvėpuoti. Petras nemokėjo kvėpuoti. Vakar jis mirė.

Moku rašyti gali būti didelis privalumas, jeigu jūs varžotės kur nors Afrikoje, bet Lietuvoje tą moka visi, na gal ne visi... tik 99%…

Tai kas kitiems yra bloga savybė, jums gali būti gera. Galbūt jūs mokate spjaudyti sėmkes, kokiu nors ypatingu būdu ir sugebate išspjaudyti savo vardą. Galbūt jūs galite pasakyti penkis šimtus keiksmažodžių vienu atsikvėpimu. Tačiau labai svarbu, nepamiršti papasakoti istorijos, kodėl savybė, kuri daugeliui žmonių atrodo kaip trūkumas yra privalumas jūsų atveju. Savybės paminėjimas be paaiškinimo, tai nežinomo žodžio radimas tekste: kas tai? Miestas, vardas, liga, terminas ar šiaip būdvardis?

O kokia geriausia jūsų savybė?

Brukštelk žinutę