Gyvenimo Sudoku

Į mano gyvenimą Sudoku atėjo per nuobodžių dėstytojų paskaitas, dėka grupiokų, kurie skaitė 15 minučių.

Turbūt jau visi žino kas yra Sudoku, na bet aš vis tiek trumpai pristatysiu. Tai loginis skaičių galvosūkis. 9*9 dydžio lentelę pagal tam tikras taisykles reikia užpildyti skaičiais.

Gyvenimas – tai Sudoku. Rimtai, pažiūrėkit iš viso 81 langelis, ne visi tiek metų sulaukia (taip, taip yra tokių, kurie gyvena ilgiau). Gyvenimą pradedame su tuščiu lapu, tačiau tėvai mus auklėja ir taip jame atsiranda skaičiai. Kai jau galime priimti sprendimus patys, kai mums leidžiama tai padaryti, turime nebe tuščią lapą, bet kiekvienas savo gyvenimo Sudoku su įrašytais pradiniais skaičiais: savo įsitikinimais, žiniomis, savivaizdžiu. Ką gi, paimkite tą lapą ir pradėkite spręsti. Iš pradžių atrodo kad galimybių labai daug, iš kur žinoti, kuri yra teisinga? Tenka daug analizuoti ir vien tik mintyse tai padaryti gana sunku, geriau užsirašyti visus įmanomus variantus, popieriuje viskas aiškiau, ir be to neužmirši.

Įrašius pirmą skaičių situacija po truputį pradeda keistis, tiesa nesakau, kad dėl to antrą skaičių pasidaro įrašyti gerokai lengviau, pirmieji žingsniai visuomet sunkūs. Tačiau, kuo daugiau skaičių įrašai tuo aiškesnė darosi gyvenimo vizija, o pabaigoje viskas gaunasi beveik automatiškai - patirtis.

Kada nors gyvenimo Sudoku užsipildo ir kas nors ant kapo užgraviruos keturis laimingus skaičius, vietoj to, kad juos nusiųstų sms žinute 15 minučių prizui laimėti.

Brukštelk žinutę